Бичок з Чернігівщини хотів скуштувати київської перепічки: як Михасик став зіркою

22 СІЧНЯ 2024, 14:24

7970

Як бичок рідкісної породи став зіркою соцмереж

Новина встигла стати знаковою і про неї розповіли навіть у Єдиному марафоні. Поки бичка шукали - він перетворився на зірку. 

Тваринка народилася і зростала у господарстві знаного господарника прилучанина Михайла Травецького. Згодом бичка придбали для розведення та відновлення породи у господарстві на Житомирщині «Хвостата хата». 

Бичок Михасик

Бичок Михасик

Фургон, в якому везли Михасика з Чернігівщини у село Довжик Житомирського району зламався поблизу Києва. Бичка перевозили непривʼязаним, каже Сергій Дубіна, власник екоферми «Хвостата хата». 

Коли машина зламалася - пішли по інструмент. 

«А інструменти всередині у фургоні, там, де сидить бичок. Трохи відчиняємо двері і він приг-скок і побіг в посадку. Дружина у крик-визг і побігла за ним. Я за ним зачиняю все. Вже вечір, темно, ми довго так шукали…», - розповів Сергій Дубіна. 

«Їх залишилося 300 штук на Україні. Це українська сіра корова називається, або степова. Раніше їх називали. А самців залишилося може 10-13 на всю Україну. Який скарб для мене це був! І коли воно вибило двері в машині і чухнуло в посадку - це був кінець мого життя!», - каже Наталія Мельничук, власниця екоферми. 

Наталія Мельничук

Наталія Мельничук, власниця екоферми. Фото: Суспільне Житомир

Вона говорить, що вдвох з чоловіком 3 години шукали бичка, але марно. Подружжя написало про це у соцмережах, зверталося по дорпомогу до перехожих. Тим часом Михасик помандрував лісопосадкою до столиці. Знайшли бичка через 5 годин в одному зі спальних районів Києва. 

Його ловили 8 чоловік з собакою. 

«Я хочу сказати цим людям велике дякую, що вони не пройшли повз цієї тварини. Зловили його, подзвонили у службу спасіння 303. Ця служба спасіння - вони не займаються свійськими тваринами, а левами, тиграми, дикими птахами. Це їх поліція вмовила, щоб вони взяли його хоча б на ніч!», - емоційно переповідає Наталія Мельничук. 

Зараз Михасика вже повернули власникам. Він живе з подружкою на прізвисько Доця з породи шотландських корівок. Подружжя екофермерів хоче схрестити тварин. 

«Чому я хочу зробити такий експеримент? Тому що Доця - шотландська, а Михасик - українська порода. Вони дуже витривалі фізично», - ділиться планами Наталія Мельничук.

Михасик з Доцею подружився. Попереду декілька тижнів адаптації, щоб бичок звик до нового місця. 

Історію коментують користувачі соцмереж

Під дописом Михайла Травецького власники прокоментували історію. 

- Зараз навіть смішно, але в той день, було зовсім не до сміху(((

Згодом на сторінці «Хвостатої хати» уточнили: бичок рідкісної породи «українська сіра», у всьому світі їх залишилось близько 500шт. В Україні всього близько 15 биків. Під час початку повномасштабного вторгнення велику кількість тварин безжалісно вбили і зʼїли орки. 

«Вбили і зʼїли нашу з вами історію, національний скарб, український ген. Це ті самі бики, з якими ще сотні років ходили в Крим по сіль, ті, що возили вози, ті, що були символом витривалості і стійкості України. 

Наша мета відродити цю породу, аби вони не вимерли повністю, а з ними - наша історія всього українського народу. Тому ми сподіваємося, що він подружиться з нашою Доцею і в них народяться маленькі михасики. 

ПС: Михасик також міг стати стейком, але ми його врятували і тепер він житиме в @hvostata_hata». 

Дружина фермера пана Михайла Тетяна Травецька зауважує, що власників для Михасика обирали ретельно - щоб жодного разу не купляли на забій. 

- Мій чоловік займається розведенням Сірої Української породи, Михасик ніколи б не став стейком. Він його їм продав на розплід. Ця жіночка каже, що давно мріяла про цю породу. Рятували Михасика кияни і сила фейсбуку, дякувати їм, після того, як він втік з машини.

У коментарях у соцмережах користувачі жартують, що Михасик втік, бо хотів скуштувати київської перепічки. 

Відео: Єдиний марафон

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів