Безмитний ввіз безпілотників та зростання акцизів на паливо. Огляд новин митниці

02 ЛИПНЯ 2023, 12:22

925

Безмитний ввіз безпілотників та зростання акцизів на паливо. Огляд новин митниці

Фото ілюстративне

У рамках проекту «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» ми підготували огляд новин митниці за 16-30 червня 2023 року.

Новини державної митної служби України

21 червня 2023 р. Президент України підписав закони № 3123 і № 3124-ІХ від 29.05.2023 р. Про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, згідно яким тимчасово дозволяється імпорт складових безпілотних систем без сплати ПДВ і ввізного мита. Мова йде про матеріали, вузли, агрегати, устаткування та комплектуючі, що використовуються українськими підприємствами для виробництва та ремонту безпілотних систем.

ДжерелоЗакон України № 3123 та Закон України № 3124-ІХ

29 червня 2023 р. Верховна Рада України підтримала законопроект № 0198 від 12.04.2023 р. про ратифікацію угоди Між Україною та ЄС про участь України в «Митниці», Програмі ЄС для співробітництва у митній сфері.

Участь України у даній програмі надає наступні переваги:

  • розробка та експлуатація європейських електронних систем;
  • встановлення зв’язків з фахівцями митної справи з інших країн;
  • доступ до митних документів (рекомендації, пояснення, методології тощо);
  • обмін досвідом і митними практиками між працівниками митних органів;
  • дослідницька та інноваційна діяльність.

Джерело: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41767

29 червня 2023 р. компанія «Епіцентр К» стало другим підприємством в Україні, яке отримало авторизацію АЕО типу «про надання права на застосування спрощень». Наявність статусу АЕО надає доступ до спрощень передбачених Митним кодексом України і Конвенцією про процедуру спільного транзиту.

Детальніше: https://cutt.ly/iwuqJosw

З 1 липня 2023 р., у відповідності до Закону України № 2618-ІХ від 21.09.2022 р. зростають ставки акцизного податку та ПДВ на окремі види паливних продуктів. Зокрема, ставка акцизного податку на бензин зросте зі 100 € до 213,5 € за 1 000 л; дизпалива – зі 100 € до 139,5 € за 1 000 л.

Зміни стосуються наступних товарів:

  • бензини моторні;
  • важки дистиляти, включаючи дизельне пальне;
  • біодизель та його суміші за умови вмісту понад 70 % нафтопродуктів;
  • паливо моторне альтернативне;
  • скраплений газ, бутан, та ізобутан.

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2618-20#Text

За матеріалами СБУ повідомлено про підозру митнику, причетному до корупційної схеми!

Співробітники Служби безпеки України викрили посадовця Чернігівської митниці. Зловмисник причетний до корупційної схеми, через яку державний бюджет недоотримував щомісяця мільйони гривень.

Встановлено, що головний державний інспектор митної служби, зловживаючи службовим становищем, сприяв підприємцям в ухиленні від сплати обов’язкових митних зборів та платежів. За оперативною інформацією щозміни нелегальний «прибуток» становив близько 50 тисяч гривень.

Зокрема, задокументовано декілька епізодів протиправної діяльності. Фігурант «не помічав» у зоні митного контролю контрабандний товар у автомобілях. Правоохоронці виявили не задекларований товар на суму понад 1 млн. грн.

Під час проведення обшуків у службовому кабінеті правоохоронці вилучили документацію, що підтверджує здійснення оборудки, а також так звану «тіньову касу».

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Викриття протиправної діяльності здійснювали співробітники Управління СБУ в Чернігівській області у взаємодії із слідчими Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Повідомлення зі «Скриньки довіри»

До «Скриньки довіри» надійшло повідомлення про можливе створення штучних перепон при перетині державного кордону у бік Польщі у пункті пропуску Шегині. Зокрема, повідомляється, що ще перед під’їздом до кордону, неподалік від АЗС, сформувалася велика черга, яка рухалася зі швидкістю 1-2 авто на год. Періодично, з території АЗС, підходив чоловік, який передавав окремим учасникам черги талончики, з якими можна було їхати далі. В той же час, по сусідній полосі, без жодних перепон, рухалися автомобілі на місцевих номерах, які, на думку свідка подій, вже мали подібні талони.

Від редакції зазначимо, що описана у повідомленні ситуація відбувалася наприкінці квітня – на початку травня 2023 р.

* * * 

Шановні підприємці і читачі, в рамках проекту створена анонімна «Скриньку довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до вас, на вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

* * *

Детальніше про проект ви можете дізнатися у спеціальній рубриці «Часу Чернігівського» за посиланням.

* * * 

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів