Школярі Сновської громади повернулись додому. Були вони на Закарпатті, у Хустівському районі, біля озера Синевир. Поїздка безкоштовна, з п’ятиразовим харчуванням.
— Є програма для дітей-школярів, які проживають у 20-кілометровій зоні біля кордону з росією, — пояснює Андрій МИРГОРОДСЬКИЙ, завідуючий сектором сім’ї молоді та спорту Сновської міської ради. — Але організатори дозволили розширити цю зону до 40 кілометрів. Програма називається «Скетч-ап кемп». Організовує поїздки Go Global (організація пришкільних мовних таборів із залученням іноземних волонтерів). Це вже друга партія. Першу групу дітей відправляли влітку. Наші дівчата, які супроводжували дітей, здружилися з організаторами, і вони запропонували вдруге приїхати. Цього разу, наскільки мені відомо, з Чернігівщини поїхали чотири групи з громад, де ведуться бойові дії. Точно з Городні, бо допомагали їм з логістикою.
— Як обирали дітей?
— Усього 10 старшокласників. Організатори надіслали листа з чітко прописаними умовами. Направили дітей, які входять у молодіжну раду. Інші — або спортсмени, або відмінники, співаки, творчі діти. Є дитина, у якої тато загинув на війні.
— Допомагали родинам, які не мають змоги відправити дитину на відпочинок?
— Для них діють інші програми.
— З яких сіл прикордоння діти?
— Так вийшло, що цього разу потрапили учні зі Сновська, одна дитина з Рогізок. Зі Сновська наш автобус дітей і супроводжуючих довіз до київського вокзалу. Звідти пересіли в інший, який повіз у Карпати. Звичайно, не обійшлося і без казусів. Забули паспорти.
Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦ, "Вісник Ч". Фото із сайту Сновської міської ради
"Час Чернігівський" писав про відпочинок дітей: Діти з Чернігівщини відвідують літні табори в Латвії