Американські ЗМІ: Українська армія має більше танків зараз, ніж коли почалася війна

Мар 25, 08:02

1411

Американські ЗМІ: Українська армія має більше танків зараз, ніж коли почалася війна

Захоплений російський танк

Статтю, повну захвату від українського тактичного та військового мистецтва написав автор та мілітарі-оглядач американського видання Forbes Девід Екс. Він вважає, що наша країна у цій війні отримала небачені переваги.

Україна втратила щонайменше 74 танки — знищені чи захоплені — відтоді, як Росія вдерлася у сусідню державу, починаючи з ночі 23 лютого.

Але Україна захопила щонайменше 117 російських танків, за даними відкритих джерел та аналітики, які вивчають фотографії та відео в соціальних мережах.

Іншими словами, зараз українська армія може мати на озброєнні більше танків, ніж місяць тому, — і все це без створення жодного абсолютно нового танка чи розконсервування старої машини.

Тим часом росіяни захопили щонайменше 37 українських танків — такої кількості явно не досить, щоб компенсувати приблизно 274 танки, які, як вважається, вони втратили з різних причин.

Різниця в кількості захоплених танків говорить про недостатню підготовку Росії до високоінтенсивної війни проти рішучого ворога. Але це також говорить про переваги, якими володіє будь-який захисник перед будь-яким нападником.

Росія повинна розподілити свої сили по Україні на десятки або сотні миль, розширюючи погано захищені лінії постачання і ризикуючи, що передові підрозділи вичерпають боєприпаси та паливо. Багато з тих танків, які захопили українці, просто стояли на узбіччі, без палива, а їхні екіпажі втекли.

Читати також: Сьогоднішній бій під Черніговом: 10 трофейних танків

Тим часом, українська армія користується перевагою «внутрішніх ліній». Тобто, її сили воюють поблизу великих міст та їхніх баз. Лінії постачання українців розташовані всередині їхнього власного оборонного периметра, а не розтягнуті вздовж неохоронюваних магістралей.

Тобто, українські танки рідше залишаються без пального всередині зони бойових дій.

Ці 117 танків, які захопила Україна, – це лише ті, які аналітики можуть підтвердити візуально. Фактична кількість майже напевно набагато більша. Відео українських фермерів, які буксирують покинуту російську техніку, стали символом опору України.

До речі, чимало російської танкової військової техніки захопили і чернігівські воїни та навіть мирне населення.

Читати також: ЗСУ отримали справну ворожу техніку із Чернігівщини

Скільки із захоплених танків та інших транспортних засобів придатні для подальшого використання, підтвердити важко, пише Екс. Є багато відео російських танків на буксирі. Набагато рідше показують ті самі танки в українських кольорах.

Але допомагає те, що Україна використовує чимало тих самих танків, що й Росія. Основний танк української армії Т-64 більше не використовується в російській армії. Але українці також використовують принаймні дві моделі, які й досі є на озброєнні в росіян — Т-72 і Т-80.

Т-80 насправді є еволюцією Т-64, який сам по собі є одним із найскладніших танків, які коли-небудь виробляла радянська промисловість. Т-72, навпаки, є простішим і дешевшим танком, який підходить для масового виробництва та легко підтримується в польових умовах. Недарма Україна направляє свої Т-72 до резервних з’єднань.

У будь-якому випадку, є небагато захоплених російських танків, які Україна не може використовувати в певній якості. Питання полягає в тому, як швидко армія зможе підрихтувати машину, яку її війська — або цивільні — захопили, відремонтувати будь-які пошкодження, заправити, поповнити запаси боєприпасів і призначити екіпаж з відповідною підготовкою.

Це може статися за лічені дні, як свідчать відео, на яких зображені колишні російські Т-72 і Т-80 у боях на українській стороні.

Росія атакувала в ніч на 24 лютого. Не пізніше 11 березня колишні російські танки стріляли у відповідь... по росіянах.

Постійна передача Україні через захоплення сотень і сотень танків, бойових машин, артилерії, систем протиповітряної оборони та вантажівок підкреслює виклик, з яким стикається Росія у досягненні будь-яких своїх стратегічних цілей в Україні.

Кремль реально не може пробити собі шлях до перемоги. Допоки 44-мільйонна Україна володіє запасами людського капіталу — доти українці залишаються єдиними у захисті своєї Батьківщини.

Показово, що в той самий час, коли Росія випрошувала у Сирії хоча б тисячу найманців, Україна мобілізувала резервні ешелони чисельністю 150 000 свіжих військових.

Ті резервісти, мабуть, не страждають від дефіциту техніки. Багато з них точно потраплять на якийсь колишній російський Т-72, очищений від будь-яких слідів старого екіпажу та зі свіжо пофарбованими українськими знаками розрізнення, резюмую є Девід Екс.

Схожі новини

Росіяни знову обстріляли прикордоння Чернігівщини

Май 21, 13:16

Міська рада Ніжина розмістила білборди із іменами загиблих оборонців міста

Май 21, 12:15

Екологи порахували збитки від пожежі на чернігівському "Епіцентрі"

Май 21, 10:00

В Офісі президента знають, скільки гуманітарної допомоги потрапило в Україну з початку війни

Май 21, 08:06

Чи потрібно у війну ходити в масках?

Май 21, 06:19

Про головне

Мер Чернігова поїхав у Швейцарію

Май 20, 22:25

Фото

Прилуки: у чоловіка вилучили наркотиків на два мільйони

Май 20, 22:22

ТОП-переглядів