У Корюківському районі господарює аграрій Сергій Скоробогатько, який на своїх полях випробовує технології No-Till. Результатами задоволений.
No-Till (система нульового обробітку ґрунту) - сучасна система обробітку ґрунту, яка передбачає мінімальний механічний вплив на ґрунт. Головні принципи нульової технології: постійний рослинний покрив, мінімальний механічний вплив на ґрунт, адаптовані сівозміни. На ґрунтах Чернігівщини мало застосовують цю технологію. Але Сергій Скоробогатько запевняє, що він відданий «ноутільщик», який засіває поліські піщані ґрунти.
Директор ПСП «Сновський» Сергій Скоробогатько представникам агробізнесового видання Latifundist.com показав поле, яке вже 6 років на технології No-Till. Сівозміна — зернові, бобові, ріпак. Пан Сергій каже, що завжди експериментує. Має поля і з обробкою, і без.
"Досліджую, як працює No-Till на наших «пляжних» пісках. Хотів навіть дисертацію на цю тему писати", - каже Скоробогатько.
Також фермер — палкий прихильник сидератів (сидерати — це рослини, які вирощуються для закладення в ґрунт ще в зеленому стані). Цього року вирощує 17 культур.
Увесь земельний фонд підприємства складає понад 5 тис га. В обробітку – 4,2 тис га, решта – заліснені. Їх розліснюють і використовують деревину для сушіння сільгосппродукції. У господарства — найбільша в Європі сушарка на дровах.
Сергій Скоробогатько поділяє свій зембанк на північ і південь.
"Північ — це погані ґрунти, піски. Їх в мене 1 500 га. Там в мене кукурудза, соя, соняшник. На умовному «півдні», в Менському районі, ґрунти значно кращі. Там я сію кукурудзу, соняшник, пшеницю і ріпак. Там обробляється ґрунт без перегортання пласту з внесенням калію", - дає коментар Сергій Скоробогатько виданню Latifundist.com.
Аграрій зізнається, що не використовує складних добрив. Лише азот. Під деякі культури – калій і магній.
На підприємстві використовують техніку John Deere. Комбайни – «Полісся». Планують перейти на техніку одного виробника - John Deere.
"Час Чернігівський" писав про таке: