Річниця бою: оборонці Лукашівки врятували Чернігів від оточення

11 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:19

2372

Єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній (Фірлей) очолив заупокійну літію за загиблими у Лукашівці

Єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній (Фірлей) очолив заупокійну літію за загиблими у Лукашівці

За важливістю бою та його стратегічним значенням бій за Лукашівку порівнюють з боєм під Крутами. 9 березня 2022 року трохи більше сотні українських бійців, багато з яких вперше тримали в руках зброю, на практично не укріплених рубежах протистояли вдесятеро більшим наступаючим силам ворога, який мав на озброєнні 80 одиниць броньованої техніки. Ворог планував пройти село на марші й зайти в Анисів. У такому разі російські війська відрізали б останню дорогу, яку через значимість називали «дорогою життя», а через ризики загинути на ній -  «дорогою смерті». Окупанти могли б взяли Чернігів у повне оточення.

Маленьке село Лукашівка могло б стати крайньою точкою в облозі Чернігова та відправною для подальшого просування ворога на Київ. Знаючи про те, що село обороняє незначна кількість українських бійців, ворог планував взяти населений пункт за лічені години, але його плани зламав дух добровольців. Бій біля села Лукашівка тривав із 7-ї до 14-ї години. Трохи більше сотні наших бійців мужньо протистояли наступу ворога, який мав на озброєнні 80 одиниць броньованої техніки. Взяти село з ходу у ворога не вийшло. Оборонці Лукашівки виграли час і дали можливість оборонцям Чернігова розгадати плани та зупинити ворога, не допустивши оточення Чернігова. Тоді в бою за село загинуло 20 українських захисників. Росіяни катували та розстірювали полонених. Звільнити село від рашистів вдалося лише 31 березня. 

Річниця бою: оборонці Лукашівки врятували Чернігів від оточення Річниця бою: оборонці Лукашівки врятували Чернігів від оточення

9 березня мешканці села, батьки загиблих захисників та оборонці Лукашівки вшанували подвиг захисників біля меморіалу, який спорудили в селі. Заупокійну літію за загиблими захисниками та місцевими жителями, які загинули в Лукашівці під час боїв за Чернігівщину,  очолив єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній (Фірлей).

Річниця бою: оборонці Лукашівки врятували Чернігів від оточення Річниця бою: оборонці Лукашівки врятували Чернігів від оточення

Місцевий аграрій Григорій Ткаченко, господарство якого дуже постраждало під час окупації, і фермер втратив не лише дорогий реманент, а і худобу, збудував поблизу напівзруйнованого храму нову церкву. Її відкриття заплановане на Вербну Неділю. Син Григорія Ткаченка з початку великомасштабного вторгнення воює в лавах ЗСУ, а сам фермер не лише допомагає у відбудові села, а витрачає левову частку доходів на підтримку армії.

Напівзруйнований храм у Лукашівці

Напівзруйнований храм у Лукашівці 

Напівзруйнований храм у Лукашівці

Нова церква у Лукашівці, яку збудував Григорій Ткаченко

Нова церква, яку збудував Григорій Ткаченко

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

Вітряк зі Смолина – у музеї під Києвом

21 ТРАВНЯ 2024, 14:19

Несмачна їжа, дороге житло і легалізований канабіс: ічнянка розказала про життя у Канаді

21 ТРАВНЯ 2024, 12:45

"Думки відключаю і займаюся пораненим": бойовий медик з Чернігівщини про свій досвід

21 ТРАВНЯ 2024, 11:39

Школи Чернігівщини отримають 150 млн на укриття для шкіл: кому пощастило

21 ТРАВНЯ 2024, 11:33

Фото

Гроші для ЗСУ збирали на ярмарку у навчально-реабілітаційному центрі Чернігівщини

21 ТРАВНЯ 2024, 10:23

Хто очолив "Чернігів стародавній" і "Гетьманську столицю"

21 ТРАВНЯ 2024, 09:16

Ворог бив з мінометів та артилерії: ситуація у прикордонні Чернігівщини

21 ТРАВНЯ 2024, 08:23

ТОП-переглядів