Дмитро з Чернігова. Каже, вирішив не чекати дзвінка чи повістки з ТЦК, а сам прийшов до центру рекрутингу, де йому підібрали за спеціальністю відповідну посаду, яка влашутвала і Дмитра, і командування військової частини.
Дмитро, чернігівець:
Зателефонувала Зоряна, передала контакти командира, який шукав людину на посаду начальника захисту інформації. Розповів про обов’язки, мене це зацікавило. Зустрівся з командиром, йому сподобалося, написав рекомендційний лист. Дали перелік документів, сходив у ТЦК, отримав направлення на ВЛК і далі спілкуюся, очікую продовження.
Центр рекрутингу Міноборони працює у Чернігові з серпня 2024 року. Рекрутери кажуть, що до них нині звертаються за консультаціями по кілька десятків жінок та чоловіків на день. Особисті дані людей вони нікому не розголошують.
Зоряна, рекрутерка:
У нас в базі 10 тисяч вакансій. Бойові вакансії є, інші - в межах навичок, кухарі, медики юристи, діловоди. Будь-які вакансії. Наш рекрутинговий центр – посередник між людиною і військовою частиною. Людина може обрати для себе проходження служби за контрактом по своїм вміння, навчикам, освітою, може бути корисною і робити внесок у перемогу.
В центрах рекрутингу також допомагають тим, хто самовільно залишив військові частини і хоче повернутися на службу. Звертаються до центрів рекрутингу і мобілізовані, хто вже потрапив до навчальних центрів. Однак в такому випадку рекрутери вже нічим допомогти не можуть, а тому радять людям звертатися до отримання повістки.
Зоряна, рекрутерка:
Багато звертається людей, які вже потрапили у навчальні центри. Коли ви там, то ви військовослужбовці вже і ми безсилі, не можемо надати допомогу. Якщо є можливість прийти до нас, ми познайомимся, по телефону можна, в месенджерах, є сайт є контакти. Прийдіть до нас.
У Міноборони кажуть, центри рекрутингу виправдовують себе.
Олексій Бежевець, уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу:
В Україні до мережі центрів рекрутингу звернулося 36 тисяч, а в Чернігові, який відкрився у серпня 24 року, вже - 440. Велика кількість кандидатів, які отримали консультацію. Більша половина стали кандидатами. Це ті люди, з якими йде далі робота по підбору вакансій, зв'язок з частинами, консультації і так далі.
Чернігівщина – одна з лідерів за рекрутингом жінок, які складають третину від усіх охочих долучитися до Сил оборони від нашої області.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Присвятила сцені 45 років життя: викладачка з Ніжина стала «Заслуженим працівником культури України»