Грегор Розумовський - прямий нащадок останнього українського гетьмана Кирила Розумовського, життя якого пов’язано з Чернігівщиною. До речі, це єдина гетьманська лінія, яка збереглася до наших днів. Нащадки гетьмана нині проживають у Відні.
Грегор Розумовський, нащадок гетьмана Кирила Розумовського:
Ми знаємо, де поховані родичі. Пройшло 7 поколінь, не так важко ідентифікувати, хто і де похований. Ми це добре знаємо.
В Національному заповіднику «Чернігів стародавній» нащадок гетьмана зустрівся, зокрема, з науковцями і охочими поспілкуватися про українську історію. Пан Грегор – політичний і громадський діяч, історик. Активний борець з російською пропагандою в Європі. Каже, цікавився долею і шукав нащадків української козацької старшини.
Грегор Розумовський, нащадок гетьмана Кирила Розумовського:
Я 10 років досліджую цю тему. Знайшов у Женеві Кочубеїв. Вони росіяни, мабуть. Останній нащадок Дорошенка помер 30 років тому. Я дружив з Оленою Скоропадською, фантастична людина, але Скоропадських нащадків, нажаль нема.
Приїзд нащадка останнього українського гетьмана викликав неабиякий інтерес у місцевих науковців. Кажуть, важливо, що такі особистості ідентифікують себе як українців, популяризують нашу країну за кордоном і допомагають відновлювати історичну пам'ять.
Алла Попружна, викладачка:
Для України зараз важливо знати про нащадків еліти, які несуть об’єктивну історію України в Європі. Важливо, що він допомагає Україні, історичним місцям в Чернігові, Батурині і популяризує історію, що для нас важливо.
Ервін Міден, екскурсовод, науковець:
Мені приємно, що пан Грегор, на відміну від інших нащадків козацької старшини, за Україну, а не росію. Він усвідомлює себе нащадком українських земель, бореться за Україну. Це круто, що ми маємо таку видатну персону на боці України.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: «Чернігівській політехніці» - 65 років: яке значення університет має для Чернігівщини