Журналіст Дмитро Карпенко зізнався, що його кузен з Чернігова пробув у російському полоні 9 місяців

06 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

2590

Дмитро Карпенко

Дмитро Карпенко

Журналіст Дмитро Карпенко, який родом з Чернігова і разом із Володимиром Золкіним заснував проєкт спілкування з російськими військовополоненими, розповів в інтерв'ю Раміні Есхакзай, що його двоюрідний брат пробув у російському полоні 9 місяців. Він зауважив - родич служив у ТРО в Чернігові.

За словами Карпенка, він навмисно не просив військових допомогти визволити його і чекав, поки до брата дійде черга.

«Мій двоюрідний брат пробув у полоні 9 місяців. Він у ТРО воював. Я за нього не просив військових допомогти, до нього дійшла черга. Тому що я розумів, якби його точково запросили включити до списку. Що відбувається далі… рашики починають дивитися інформацію про нього, і що б вони побачили? Його прямий родич бере інтерв'ю у військовополонених. Його б, по-перше, мучили й катували, по-друге — його б не поміняли досі. Саме тому не можна писати в соцмережах», — розповів він.

Журналіст Дмитро Карпенко зізнався, що його кузен з Чернігова пробув у російському полоні 9 місяців

Карпенко зауважує - росіяни ретельно відстежують усю інформацію, яка є у публічному доступі про українських військових. Чимало з яких потрапляють у полон під личиною цивільних. Тож розкривати це у жодному разі не можна. Тому він не радить родичам, якими б зневіреними вони не були, публічно писати скрізь про те, що їхня близька людина, військовий, зник або у полоні. 

Краще звернутися у Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими або у Національне інформаційне бюро, куди заноситься інформація про усіх українських полонених як військових, так і цивільних. 

Також не радить він активізуватися звільненим хлопцям у соцмережах. Бо це може нашкодити наступним обмінам. 

Сам Дмитро повідомив, що його робота дуже не подобається росіянам. Про погрози він не згадував у інтерв’ю, але натомість повідомив, що певні «добродії» з певним умислом надсилали йому фото його сина. Саме тому він намагається максимально втаємничити особисте і не публікувати світлин та даних рідних.  

Окрім того, Карпенко підтвердив інформацію про те, що разом з росіянам на територію України як окупанти заходили і білоруси. Не виключено, що якраз і через Чернігівщину. 

Деякі з них нині у полоні. Що з білоруськими військовими робити - українська сторона не знає і досі. Адже ці люди відмовляються повертатися додому і відмовляються вступати у ряди білоруського полку Калиновського, який несе службу як підрозділ ЗСУ.  

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів