Житло у прикордонній громаді не дешевшає попри обстріли з боку росіян

16 ЧЕРВНЯ 2023, 14:30

1971

Житло у прикордонній громаді не дешевшає попри обстріли з боку росіян

Вулиця у Семенівці

Світлана Іллєнко продає доглянуте обійстя в Семенівці за 17 тисяч доларів (майже пів мільйона гривень). Житло в прикордонному місті спочатку дешевшало, а тепер дорожчає.

— Продаємо дім у Семенівці, бо забираємо маму Тамару до себе в Чернігів, — ділиться Світлана Іллєнко, донька. — Вартість 17 тисяч доларів, бо будинок готовий до проживання. Там усе є. І гаряча вода, і хатній туалет, і вуличний, і опалення двох типів. І пічне, і газове. Дрова є на наступний рік. Є гараж, сарай з погребом, альтанка. Каналізація якісно зроблена, з цегли. Не буде проблеми з викачуванням. Робили давно, ще перед карантином. На три септики (три очисні установки). Очищається до чистої води.

Усі вікна пластикові. Навіть у веранді. Плодові дерева є. Город посаджений, усе росте й зараз. Інтернет проведений, і супутникова тарілка висить.

Каже, за будинком мати постійно доглядала. Ми бойлер поміняли минулим літом. Пральну машину тоді ж купили. І бойлер, і пралку, і холодильник, і меблі — усе лишають. Забирають лише деякі інструменти та велосипеди.

Початкова ціна на дім була 19 тисяч. Знизили на дві. Хоч війна впливає на ціни — житло дорожчає.

— Дійсно, ціни пішли підніматися, — помітила й Людмила Бичкова, пенсіонерка, працювала вчителькою історії в семенівській гімназії. — Поганенька будівля — п’ять тисяч доларів. П’ять тисяч за п’ятистінку! Із сіл нашої громади багато людей приїхало в Семенівку. Кажуть, у вас тут рай порівняно з нами. Хто й далі їде, а хто каже, що кращої місцевості, ніж наша, немає. І лишається. Не вічно ж триватиме війна. Розраховують, що після війни буде військове містечко. Бійці, прикордонники, які служать у нас, теж діляться, що їм містечко подобається. Зараз багато сімей винаймає житло і підбирають, щоб придбати.

— Семенівка з кінця 80-х років газифікована, — хвалить Олександр Бичков, пенсіонер, у минулому семенівський міський голова. — Водогін є. Асфальт. Комфортне містечко. Але до кордону в нашій громаді вісім кілометрів, і цим все сказано. Обстріли. Люди бояться. Як зустрічаємося, тільки й розмов: де стріляли, хто, куди, де сиділи.

Нерухомість подешевшала переважно в селах. 750 жителів покинули громаду. У Тимоновичах, колись великому селі, — шестеро лишилося. Галаганівка, Костобобрів — виїздять люди масово. За безцінь продають хати, господарство, худобу.

"Час Чернігівський" писав про Семенівку: 

Джерело: "Вісник Ч" від 8 червня 2023 року, авторка Тамара Кравченко

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів