Анатолій Лебідь із села Єліне на Сновщині отримав опіки під час обстрілу і лікувався в Сновській центральній районній лікарні. Нині живе в Сновську.
Юнак їхав на мотоциклі. Було це ще напровесні. Осколок влучив у мотоцикл, той спалахнув. Анатолій упав і теж загорівся. У лікарню звернувся майже через місяць. Дома сидів, терпів біль.
— Три тижні його рятували, — згадує Ірина ЯКУБОВСЬКА, генеральна директорка Сновської центральної районної лікарні. — Великі опіки були.
Ірина ЯКУБОВСЬКА
І поранених цивільних рятували з Єліного, — згадує Ірина Володимирівна, — і поранених цивільних зі Сновська. Одному довелося ногу відрізати. Чоловік із села Клюси помер на полі тижнів два тому. Коня пас, а тут почало бахкати. У наслідку — інсульт.
— Трьох поранених точно вдалося врятувати, — додає Євгеній ДУЗЕНКО, завідувач хірургічним відділенням сновської лікарні.
— Важко перелаштуватися з цивільного хірурга на військового?
— Основи знаю з університету (мені 28 років). А тепер і попрактикуватися довелось. Спочатку робимо ПХО — первинну хірургічну обробку рани. Видаляємо, за можливістю, осколки. Хоча поранення можуть бути, по-простому, сліпі. Коли куля або осколок залишається в м’яких тканинах. Обов’язково робимо дренування. Під час заживлення в рані може збиратися секрет — гній, сукровиця. Він має виводитися назовні. Зашивання таких ран не проводиться. Якщо поранення вогнепальне, раневий канал матиме не просту рівну форму. Куля може провертатися, збільшувати глибину рани, об’єм.
Лікування для людей безплатне, у рамках фінансування Національною службою здоров’я України.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара Кравченко
"Час Чернігівський" писав про обстріли прикордоння: