На городі Наталії ОДЕРІЙ у Дмитрівці на Менщині 10 молодих дерев. Яблуні, груші, алича. Усі знизу закриті білим полотном. Агроволокном. Щоб зайці не об’їли кору за зиму.
Дерева посаджені в ряд вздовж межі.
— Купували на базарі весною. Усі підписані. Є білий налив. Зимові сорти яблунь. А тут стерлася назва, — господиня вдивляється в папірець, що прикріплений до дерева. — Флоріна, — вчитуємося всі разом. — Осіння груша лісова красуня. У кінці городу — алича, фундук. Чи подобається зайцям кора горіха, не перевіряли. Та на всяк випадок і його закрили.
Зайці полюбляють обгризати кору на стовбурі, гілках молоденьких дерев. Оцю грушку об’їли, — відкриває агроволокно біля дерева. — Підсохла. А це вже відійшла.
Вирішили поекспериментувати. У хазяйстві було трохи агроволокна. Навколо стовбура син Сергій у землю вбив три палиці. По периметру затягли агроволокном. Висота десь сантиметрів 50. І, знаєте, зайці не лізуть. На город виходжу кожні три дні. Перевіряю. Бо волокно обривається від сильного вітру.
— Зайців розвелося багато?
— Як починається в них гон, десятками літають по городу. Діти меншими були, бігали за ними, впіймати хотіли. Казала: «Ви їх увік не зловите», — сміється. — А вони розважалися.
Джерело: "Вісник Ч", авторки Юлія СЕМЕНЕЦЬ, Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото Юлії СЕМЕНЕЦЬ
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Чоловік у листопаді продає домашні помідори з грядки: як започаткував "томатний бізнес"
- 500 кг картоплі - із сотки городу: подружжя пенсіонерів вирощує елітні овочі
- Жінка у селищі на Чернігівщині вирощує спаржу та інші овочі для гурманів
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":