Жінці прислали повістку для чоловіка, який загинув півтора року тому

12 ГРУДНЯ 2024, 16:12

3464

Василенко Соломія

Жінці прислали повістку для чоловіка, який загинув півтора року тому

Жінці прислали повістку для чоловіка, який загинув півтора року тому

Наприкінці листопада 39-річній Тетяні РОЗУМІЙ з Корюківки прийшла повістка від районного ТЦК та СП (військкомат).  На ім’я Сергія Розумія. Чоловіка, який загинув 13 травня 2023 року. 

— Чоловіка немає вже півтора року. А йому присилають повістки з’явитися до ТЦК та СП, — обурена Тетяна Розумій, вдова військовослужбовця Сергія Розумія. — Листа мені не віддали, бо треба його вручати особисто людині, кому адресований. Я лише його сфотографувала. 

Стала обдзвонювати всі інстанції. Згодом мені перетелефонували з Києва, з Нацгвардії. Сказали, що на Сергія відкрита справа. І вона пуста. Для чого відкрита і ким — не повідомляють. Мовляв, прикордонна служба не повідомила їм про загибель. 

Хоча після похорону, понад рік тому, я сама особисто ходила до військкомату. Приносила всі необхідні документи. Сказали, що Сергій списаний з 2020 року. А насправді виходить — ні. І як може бути списаний з 2020 року, коли він пішов служити добровольцем у листопаді 2022 року? Знову щось наплутали?

У нас маленьке містечко. На війні загинуло 62 військові. Як так можна було переплутати? 

— Як загинув Сергій? 

— 13 травня 2023 року біля села Мхи на Семенівщині. Того дня дрони скинули вибухівку на хати, де перебували наші захисники. Військові опинилися під завалами. 

Коли інші хлопці почали виїжджати, потрапили в засідку диверсійно-розвідувальних груп. Одну машину розстріляли, іншу підірвали. Тоді загинули 11 прикордонників.

Вдалося впізнати лише чотирьох. Сергій і ще кілька побратимів були в підірваній автівці. Обгорілі. Чотири з половиною місяці ми чекали на результати ДНК-експертизи. А я весь цей час вірила, що він живий, десь у полоні. Навіть якось знайшовся його мобільний телефон. 

Зверталася до екстрасенсів, усі подавали надію, що живий. І лише Марія Тиха, подивившись на фото коханого, сказала, що його вже немає…

Сергій Розумій нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» (посмертно). Поховали в день його 39-річчя, 6 жовтня 2023 року. 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО

Цей матеріал підготовлено за ініціативи Національної спілки журналістів України в межах Проєкту Ukrainian Media Fund з підтримки незалежних місцевих медіа в Україні за сприяння The German Marshall Fund of the United States

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Або коротко, або налисо: у чоловіка із селища на Чернігівщині незадоволених клієнтів нема

24 СЕРПНЯ 2025, 11:58

Замість автостанції: у місті на Чернігівщині замовили павільйон, де чекатимуть автобус

24 СЕРПНЯ 2025, 10:35

Пряма мова

До Дня Незалежності України: як це було і чому важливо

24 СЕРПНЯ 2025, 09:06

Понад 70 вибухів, пошкоджено вежу звʼязку: ситуація на прикордонні Чернігівщині на ранок 24 серпня

24 СЕРПНЯ 2025, 08:07

На Чернігівщині в родині ростять вісьмох дітей: планують брати ще

23 СЕРПНЯ 2025, 21:23

У громадах скуповують огірки: скільки платять і який розмір беруть

23 СЕРПНЯ 2025, 17:29

Щоб не закрили школу в селі на Чернігівщині треба ще четверо дітей

23 СЕРПНЯ 2025, 15:22

ТОП-переглядів