Зараз в Ічнянському районному суді розглядається вже майже до десятка справ, де власники землі із сіл Бакаївки і Дорогинки намагаються реалізувати своє законне право самостійно здавати в оренду свої паї.
Уявіть собі, що ви законний власник своєї землі і хочете її здати в оренду так як вам хочеться. Так як вам (саме ВАМ!) хочеться... Але виявляється не все так просто і зрозуміло.
У вас закінчився термін оренди паю, ви знаходите того, хто належним чином оцінить вашу землю, укладаєте договір оренди і, цілком задоволені собою, прямуєте до ічнянського реєстратора виконати формальність – зареєструвати свій договір оренди... І тут вас очікує шок!
Виявляється, що ви вже здали його в оренду... Ну, ви, не ви, але договір діє до 2029 року.
Приблизно така детективна історія розгорнулася у справі землевласників і фірми «Магнат», що орендує землі в Бакаївці. І не одна детективна історія – а цілий серіал. Нагадаю, що таких справ уже до десятка в суді.
Ми не можемо говорити про ці всі справи, адже вони ще розглядаються або тільки призначені, і, відповідно, які будуть рішення Феміди, іще не відомо.
Але хочемо коротко зупинитися на одній такій справі, де поважний чоловік Михайло Бугно мимоволі став учасником цього детективного дійства.
Саме він виявив, що його без нього «женили». І довелося людині поважного віку йти в суд та розказувати, що він і гадки, і думки не мав здавати в оренду до 2029 року фірмі «Магнат» свою землю, і що закарлюка на договорі оренди – то не його підпис.
Суд – то завше не є добре: прийшлося шановній немолодій людині, інваліду 2 групи в 60 з лишком років їхати в Ічню, іти до суду, доводити свою правду – списувати багато листків своїм підписом (та кого то цікавить) з тим, щоби суд призначив експертизу підпису – чи справді то чоловік підписався.
Дякувати Богові, і серед хмар, бувають погожі дні.
Експерти з Чернігова дали висновок, що підпис на договорі не Олексія Бугна. Після цього Феміда швидко винесла свій вердикт – надати власнику самостійно вирішувати долю своєї власної землі.
Потрібно обов’язково обмовитися, що це рішення першої інстанції суду і воно ще не набуло законної сили.
Попереду ще може бути перегляд рішення в Чернігові, в апеляційному суді. Але на цьому етапі для чоловіка – то хоч і невелика, але перемога в
захисті свого невід’ємного права на власність і на право самостійно приймати рішення.
Поки що це не крапка. Бо є питання: чи буде суд в Чернігові, якщо буде, яке рішення прийме, і хто (хто!) подав підроблені папери до реєстратора.
Джерело: газета "Трудова слава", автор Андрій ЛОЄНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: