Затримали зрадника на прикордонні: нові шокуючі подробиці

20 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:12

21918

російський агент Василь Карпенко

Затримали російського агента Василья Карпенка

Контррозвідка Служби безпеки зірвала спробу агресора отримати координати Сил оборони у прикордонних районах Чернігівщини.

У результаті спецоперації затримано агента фсб, який відслідковував розташування укріпрайонів та опорних блокпостів, які забезпечують оборону північних рубежів України.

За даними "Часу Чернігівського" затриманий - Василь Карпенко із Семенівки, працівник місцевого комунального підприємства "РЕВНА".

російський агент Василь Карпенко

Василь Карпенко

Карпенко намагався виявити орієнтовні локації зенітно-ракетних комплексів української ППО.

Для збору розвідданих фігурант об’їжджав на велосипеді місцевість та приховано фотографував локації Сил оборони. Отримані відомості він мав передати окупантам через месенджер у вигляді медіафайлів з прив’язкою до місцевості.

Співробітники СБУ спрацювали на випередження – завчасно затримали російського агента і тим самим запобігли передачі розвідінформації агресору.

За даними слідства, затриманим є місцевий комунальник, якого дистанційно завербував співробітник прикордонного управління фсб рф по Брянській області. Його особу вже встановлено Службою безпеки.

У поле зору окупантів зрадник потрапив ще в кінці 2023 року через свої антиукраїнські дописи у прокремлівських Телеграм-каналах. Згодом його було залучено до розвідувально-підривної діяльності на користь фсб.

Під час обшуку у помешканні фігуранта вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші речові докази злочинної діяльності.

Затримали зрадника на прикордонні: нові шокуючі подробиці

Затримали зрадника на прикордонні: нові шокуючі подробиці

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Контррозвідувальні заходи проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Затримали зрадника на прикордонні: нові шокуючі подробиці

"Час Чернігівський" писав про таке: Пенсіонерка пів року здавала позиції ЗСУ, рух техніки та польоти авіації

Схожі новини

Тіло захисника не могли повернути додому майже 10 місяців: на Донеччині поліг 45-річний житель Чернігівщини

04 ЛИСТОПАДА 2025, 15:31

Фото

"Ця боротьба триває завдяки їм": родинам захисників із Чернігівщини передали посмертні нагороди

04 ЛИСТОПАДА 2025, 13:51

Фото

«Вона досі плаче, як згадує»: нардепка розповіла історію чернігівської акушерки, яка 43 дні приймала пологи в підвалі

04 ЛИСТОПАДА 2025, 12:25

Двоє чернігівців стали фіналістами третього сезону телешоу «Поле»: скільки грошей виграли і куди витратили

04 ЛИСТОПАДА 2025, 10:50

Смолинський торфобрикетний завод зупинився: на підприємстві пояснили

04 ЛИСТОПАДА 2025, 10:01

У полі вибухнув дрон - двоє аграріїв загинули, один - поранений: що відомо

04 ЛИСТОПАДА 2025, 09:55

Фото

"Шахеди" ударили по центру міста, FPV-дрони у прикордонні: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 листопада

04 ЛИСТОПАДА 2025, 08:16

ТОП-переглядів