Застрелив сержантів: стали відомі подробиці трагедії на військовому полігоні Чернігівщини

17 ЛИПНЯ 2025, 20:43

205525

Василенко Соломія

Застрелив сержантів: стали відомі подробиці трагедії на військовому полігоні Чернігівщини

Фото ілюстративне

Мобілізований у військо юрист з Києва Клим Братковський розповів подробиці трагедії, про що роніше писав «Час Чернігівський», коли 16 липня вранці курсант відкрив вогонь по сержантах: є двоє загиблих. 

Як пояснив юрист, це відбулося на Гончарівському навчальному полігоні. Скрін додаємо.

Зі слів Братковського, він побоювався, що подібне може статися і раніше, оскільки на стрільбищах лише курсанти при зброї. 

"З перших днів я думав, що так може трапитися. І якщо у інших курсантів є автомати і вони можуть дати чергу у відповідь, то у інструкторів на рубежі немає зброї. Вони безазахисні. А ви ж знаєте, що ТЦК після ВЛК надсилають на БЗВП навіть шизофреників, тож не дивно що таке могло статися. Особисто я боявся йти на рубіж на стрільбищах з певними курсантам, які направляли дуло автомата у всі сторони, окрім мішені! 

Курсант військової частини А…, солдат К. з наразі невстановлених причин схопив автомат АКM-74, привів його у бойовий стан та відкрив вогонь по своїх побратимах. Під обстріл потрапили старший сержант К., головний сержант Р. та старший сержант С.

У результаті пострілів сержанти отримали численні проникаючі вогнепальні поранення й загинули на місці. За словами очевидців, курсант здійснив контрольні постріли в голову кожному з них. Третій військовослужбовець - С. - також був обстріляний, однак усі чотири кулі влучили в бронежилет, що врятувало йому життя. Він не отримав тілесних ушкоджень.

Інцидент стався в момент, коли військовослужбовці виходили на вогневий рубіж двійками. Курсант раптово розвернувся на 180 градусів і відкрив вогонь у спину своїм інструкторам. Один із загиблих взагалі вперше бачив цього курсанта - він лише прийшов допомогти провести заняття".

Братковський стверджує, що під час прибуття до частини курсант К.  заявляв, що не збирається служити і мав намір виїхати до рф ще у 2022.

Наразі тривають першочергові невідкладні слідчі дії.

Стали відомі подробиці трагедії на військовому полігоні Чернігівщини

Авторка: Євгенія Замковська

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

У Чернігові п’яний водій ВАЗу протаранив Nissan

08 СЕРПНЯ 2025, 11:20

У громаді з'явилося коштовне медобладнання: хто допоміг придбати

08 СЕРПНЯ 2025, 10:54

У чернігівській дев’ятиповерхівці горіла квартира — жінка отримала опіки

08 СЕРПНЯ 2025, 10:15

Фото

На Чернігівщині водій Lanos заснув за кермом — одна людина загинула

08 СЕРПНЯ 2025, 09:56

Пластунка Мері - "на щиті": на фронті загинула бойова медикиня з Чернігівщини

08 СЕРПНЯ 2025, 09:20

Удари "шахедами", "молніями" та "ланцетами": ситуація у прикордонні Чернігівщини на ранок 8 серпня

08 СЕРПНЯ 2025, 08:30

Житель Чернігівщині знайшов у полі безпілотник та забрав вибухівку додому

07 СЕРПНЯ 2025, 19:20

ТОП-переглядів