Зараз у Семенівській громаді як тільки телевізор перемкнеться на росТБ – викликають майстра

30 ЛИПНЯ 2022, 13:46

5616

Розважальні шоу, серіали та, звісно, передачі про політику та новини – увесь контент російського телебачення добре заходив у прикордонних громадах Чернігівщини.  І це не тому, що мешканці тих громад мали проросійські настрої. Просто української телевізійної альтернативи у них не було.

Сигнали від семи потужних російських передавачів сягають територій на півночі Чернігівщини. Глибина проникнення іноземних телеканалів у форматі DVB-T2 на прикордонні місцями становить 30 – 40 км. А от український телерадіоконтент на цьому просторі розповсюджують лише із двох точок.

Семенівська територіальна громада також змушена була дізнаватися про Україну з російського блакитного екрану. Втім, ситуація з початком повномасштабного вторгнення дещо змінилася.

«Не вдаючись у деталі — ситуація з вітчизняним телемовленням у чернігівському прикордонні зараз покращується. Дійсно, протягом багатьох років сигнал українського наземного телебачення у північних частинах області спіймати було подекуди складно, а подекуди — неможливо. Водночас, з боку росії на нашу територію транслювався потужний сигнал їхніх телеканалів. Звісно, було зрозуміло, що це загроза для інформаційної безпеки. Тож протягом цих багатьох років Чернігівська ОДА порушувала це питання перед усіма можливими центральними органами і пропонувала варіанти вирішення. Наприкінці минулого ситуація нарешті зрушила з місця, коли почалося будівництво державного мультиплексу MX-7, який мав передусім покрити своїм сигналом прикордонні території. Звичайно, завершити його до 24 лютого не вдалося. Але зараз поступово здійснюються інші кроки для покращення ситуації. З метою безпеки про подробиці говорити не будемо. Так чи інакше, захист національних інтересів держави в інформаційному просторі — один з пріоритетів зараз», - зазначає заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОВА Валерій Сорокін.

Активно працюють і над якістю та адресністю контенту місцевого телебачення. Як зауважив менеджер Суспільного мовника Чернігівщини Вадим Соколюк, наразі спецкори працюють по всій області і в найпівнічніших точках зокрема.

Щоб дивитися про рідне і рідною мовою варто правильно налаштувати прийом сигналу на тюнері Т2.

«Було таке, що після перебоїв з електрикою, телевізор почав ловити російськи канали. Довелося викликати майстра. На щастя, все швидко знову налаштували на рідне», - розповідає місцева мешканка Світлана.

За інформацією місцевої влади, саме телебаченням у форматі Т2 користується переважна частина мешканців.

Звісно, налаштовувати тобто блокувати російські канали варто і тим, хто користується супутниковим телебаченням. Чи роблять це власники таких антен дізнатися важко. Та вони абсолютно точно вже не є заручниками однобокого висвітлення подій і мають змогу порівняти інформацію, яку подають різні джерела.

"Тюнери Т2 дають цілий пакет українських каналів з різним контентом, який раніше шукали на росТБ. Тобто альтернатива і технічна, і інформаційна є.  До речі, Т2 користуються більше мешканців, ніж супутниковими антенами", - розповів голова громади Сергій Деденко.

Втім найбільш промовистим аргументом є щоденні обстріли Семенівщини зокрема зі сторони росії та білорусі.

Читати також: Війна об'єднала людей: чернігівські журналісти розкрили таємниці роботи під час облоги міста

* * * 

Проект реалізується за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині виростили квіти для перемоги ЗСУ

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:03

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

ТОП-переглядів