Петро Киданчук мешкав у будинку по вулиці Мазепи, який знищили рашисти. Він не став чекати відбудови багатоповерхівки, адже це буде не скоро. Разом з друзями вирішив власноруч збудувати житло за містом
Його перевага - швидке, енергоефективне та економне будівництво.
"Ми розробили проект каркасних будинків за канадською технологією. Разом з львівським архітектором, допомогли дизайнери з України та світу. Таким чином розробили проект будинку на 37 м2, який економний, швидкомонтований. За 3-4 тижні цей будинок може бути готовий і придатний до житла. Наразі цей будинок є пілотним проектом, розрахований для мене, а ми хочемо цей досвід розповсюдити як по області, так і за її межами", - каже Петро Киданчук.
Цей пілотний проект може стати в нагоді для тих, хто втратив житло під час війни. Автори проекту готові поділитися досвідом і радо допоможуть охочим. Вони вже мають великий досвід зведення каркасних будинків.
"Там є будинок, який ми збудували з соломи, те шо на полях було. Це ідеальний матеріал і будинок теплий, другий будинок збудували з нлвітніх матеріалів. Вийшло нормально. В чому унікальність технології? Це каркасні будинки. Нічого нового. Це 60 років використовується", - розповів Ігор Підгорний, учасник проекту будівництва.
Наразі для нового будинку Петра Киданчука зводять фундамент.
"Це звичайні каналіз труби якісні.на метр опускаємо і заливаємо бетон з арматурою у нас є бетонні стовпчики, які тримають будинок. це швидко недорого і може зробити кожен", - уточнює Ігор Підгорний.
Учасники проекту зніматимуть процес на відео. Для того, щоб усі бажаючі змогли зрозуміти і звести будинок власними силами.
Читати також: Для чернігівців, які втратили житло, незабаром встановлять модульні будиночки