Це місце загибелі відомого чернігівського науковця Олексія Гальонка. А це отвір, через який уламок смертельно вразив чоловіка. Його сусіди стверджують, що сталося це після прильоту третьої ворожої ракети 3 січня. А 7 січня з Олексієм Анатолійовичем прощалися в центрі Чернігова, біля П’ятницької церкви. Попрощатися прийшли рідні, друзі і дуже багато його колег, освітян. Вони кажуть, що Чернігівщина втратила не просто гарну людину і патріота, а й видатного науковця. Його здобутками користувалися і ще будуть користуватися наступні покоління педагогів. Попри вік він активно читав лекції, опікувався педагогічним журналом.
Світлана Молочко, завкафедри філологічних дисциплін обласного інституту післядипломної педагогічної освіти:
Він прекрасний філолог, якого знала вся Україна. Був гарним організатором і започаткував багато проектів, зустрічей, конференцій. Згуртував кафедру і ми стали , як одна родина.
Анатолій Заліський, директор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти:
Він був толерантною, вихованою людиною. Любив Україну, багато приділяв уваги народознавству. Він був сильний, як філолог, тому для нас – це велика втрата, ми втратили великого фахівця, якого любили вчителі області. Його всі знали і любили.
Людмила, племінниця Олексія Гальонка:
Це фото з випускного альбому, 1969 рік, закінчив 9 школу. Потім у Ніжині навчався, був вчителем. Ця людина була інтелектуалом. Був порядним. Любив свою землю і батьківщину. Залишиться у моєму серці назавжди. До останнього дня працював, любив роботу, жив нею. Всі викладачі і вчителі його любили. Велика втрата. Дзвінки з усієї країни надходили, навіть з Америки.
Поховали Олексія Анатолійовича поряд з його батьками на цвинтарі у Півцях .
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Наслідки ракетного удару: як і хто допомагає відновити пошкоджене житло чернігівців