Забруднена вода з Десни досягне Києва у середині вересня. Зараз забруднення у Шестовиці

11 ВЕРЕСНЯ 2024, 10:38

2902

Ярмоленко Анастасія

Забруднена вода з Десни досягне Києва у середині вересня. А поки забруднення досягло Шестовиці

Забруднена вода з Десни досягне Києва у середині вересня. А поки забруднення досягло Шестовиці

Станом на ранок 10 вересня забруднення посунулося орієнтовно на 191 км (біля с. Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну. При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. У районі с. Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення мілкої риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби. Нижче по течії - ознаки забруднення не зафіксовані, інформує пресслужба Міністерства довкілля.

У районі міста Чернігова фіксується покращення ситуації та поодинокі факти загибелі риби.

В цілому по Десні у Чернігівській області триває процес переміщення забруднення по руслу річки. Найгірші показники фіксуються у Боромиках та Чернігові. Вміст розчиненого кисню у Десні в районі с. Боромики знизився до 0,26 мгО2/дм³ (норма 4 мгО2/дм³).

На ділянці Десни між Великим Устям та Кладьківкою вміст розчиненого кисню нормалізувався та становить 4,7-7,85 мгО2/дм³. У с. Максим та Острі - у межах 7,80-7,84 мгО2/дм³. 

Перевищення вмісту марганцю у 3,8-8,4 раз фіксується у пунктах с.Пекарів, с.Боромики та м.Чернігів та становить 0,38-0,84 мг/дм3 при нормі 0,1 мг/дм3. У решті пунктів вміст марганцю становить 0,040-0,12 мг/дм3. Вміст заліза загального у пунктах с.Боромики та м.Чернігів перевищений у 2,3 раз. 

Нагадуємо, що перевищення по марганцю є типовим для даної пори року. Природні чинники зумовлюють деякі специфічні особливості водних ресурсів Чернігівської області. Для багатьох річок характерний підвищений вміст у водах заліза та марганцю, який має природний характер. У попередні роки в цю пору року у р. Десна спостерігались концентрації марганцю 0,022-0,17 мг/дм³, заліза загального від 0,1-0,50 мг/дм3. У Сеймі спостереження по марганцю становили від 0,019-0,11 мг/дм³, залізу загальному від 0,08-0,28 мг/дм³.

Таким чином, підвищення заліза загального, марганцю та азоту амонійного є реакцією екосистеми на загальний екологічний стан річки. Також причиною зростання марганцю у воді може стати підвищений вміст гумусових сполук через високі температури  повітря та зниження кисневого режиму.

Також інформуємо, що у річах Сейм та Десна перевищень пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.

Поточна ситуація на річках Сейм та Десна 

У річці Сейм у Сумській та Чернігівській області поступово відбувається покращення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми.

За останню добу Держпродспоживслужби спільно з ДЕІ та місцевими органами влади на території м.Чернігів зібрали та утилізували 25 кг загиблої риби. На Сумщині випадків замору риби не фіксується. 

Органами місцевого самоврядування вжиті заходи щодо обмеження купання, використання річкової води для господарських потреб та напування худоби, а також вилову риби та її реалізації на місцевих ринках.

Користувачі не приховують свого незадоволення діями чиновників стосовно стабілізації ситуації по річках.

Оксана Рудич:

- МІСЯЦЬ ( без 4х днів) ПРОЙШОВ, ПО СЕЙМУ ДІЙ - НУЛЬ ЦІЛИХ, НУЛЬ ДЕСЯТИХ!  Молодці, гарно працюють!

Володимир Лапченко:

- "На Сумщині випадків замору риби не фіксується", бо вона вся померла ще два-три тижні тому, коли місцева влада проявляла абсолютну злочинну бездіяльність. Сейм повністю мертвий.

Юлія Мирошніченко:

- Тільки статистика про Десну. А як же Сейм?

Ігор Жернов:

- Півень, на жаль для людей і річок, почав і столичних  чиновників клювати тільки зараз, невже тоді це було не зрозуміло!!???

Саша Коваль:

- Я дуже сподіваюся на фоні всіх цих проблем почне активніше рухатися проєкт модернізаціі Бортичів на який вже майже 10 років тому уряд Японії виділив 1 млрд доларів, це забруднювач води номер 1 в Україні.

Забруднена вода може досягнути Київщини 14-16 вересня

За оновленими даними прогнозу Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня. Усі служби працюють над тим, аби ситуація стабілізувалася. Зокрема, Міндовкілля співпрацює з ПрАТ «АК «Київводоканал» щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. 

Якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні.

Лабораторії Держводагентства, ДЕІ та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ регулярно проводять посилений моніторинг вод Сейму та Десни, у тому числі і в районі питних водозаборів столиці. Наразі у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання міста Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками - не виявлені. 

Для посилення подальших спільних дій Міндовкілля провело координаційну нараду з представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, ДСНС України, Держрибагентства, Держгеокадастру, Держводагентства, ДЕІ, Укргідрометцентру,  Інституту громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМН України, Центру громадського здоров’я МОЗ, Інституту гідробіології НАН України, ІВПІМ, Держпродспоживслужби, Чернігівської, Сумської та Київської ОВА, ПрАТ «АК «Київводоканал».

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Вісім правнуків, п’ять онуків, троє дітей Ніни Юрченко

15 ГРУДНЯ 2024, 19:00

Доброволець зі Львівщини: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

15 ГРУДНЯ 2024, 18:14

Будинок військового і волонтерки теж підпалили?

15 ГРУДНЯ 2024, 14:29

10 запитань про кашель і як лікуватись

15 ГРУДНЯ 2024, 13:14

Напередодні концерту до Дня ЗСУ: із будинку культури зник димар

15 ГРУДНЯ 2024, 12:22

Підбитий шахед упав у дворі: мати з донькою були за трьома стінами

15 ГРУДНЯ 2024, 11:02

Вiдео

Операції на відкритому серці з 2025 року щотижня робитимуть в обласній лікарні

15 ГРУДНЯ 2024, 09:50

ТОП-переглядів