За раз відкладають до 100 яєць: мешканка Чернігівщини розказала, як доглядає за домашніми улюбленцями - равликами

20 СІЧНЯ 2025, 14:55

226

Василенко Соломія

Альона Нещерет

Альона Нещерет

Домашні улюбленці бувають різними: хтось обирає котів, собак чи папуг, а Альона Нещерет із Ніжина тримає вдома равликів ахатин. Ці незвичні молюски стали її захопленням. Альона розповіла виданню Nizhyn Post, чому обрала саме равликів, як за ними доглядати та чим вони особливі.

– Давайте познайомимося, розкажіть про себе. Як Ви вирішили завести ахатинів? Що Вас надихнуло? Скільки у Вас равликів? Чим равлики відрізняються від інших домашніх тварин, на Вашу думку?

– Працюю в бухгалтерії торгуючої організації. Равликів мені запропонувала подруга. Послухала її поради, почитала інформацію в Інтернеті і наважилась спробувати. Це гіпоалергенні тваринки, а це значний “плюс”, оскільки з ними взагалі немає проблем: можна і алергікам, і діткам. Спочатку було 4 равлики, потім (коли вже підросли) двох залишила в себе, а двох подарувала. Ще один вагомий “плюс”: вони тихі, немає бліх. Головне не залишати без нагляду на відкритій місцевості, тримати в закритому контейнері.

–Цікавить догляд і умови утримання: Які умови необхідні для комфортного життя ахатинів? Чим Ви їх годуєте? Чи є в них улюблена їжа? Як Ви облаштували їхній тераріум? Чи потребують равлики особливого догляду? Наприклад, чищення панциря або зволоження середовища?

- Ахатинки люблять простір. Моя парочка живе в звичайному харчовому 10-літровому контейнері, на кришці обов’язково потрібно зробити отвори для повітря. Ще вони полюбляють купатися під теплою проточною водичкою, в контейнері теж має бути ємність з водою. У якості підстилки я використовую кокосовий субстрат, можна ще розводити торфові таблетки або вистеляти мохом. Підстилку міняю в залежності від ступеня забруднення, контейнер мию звичайним миючим засобом для посуду. Равликів не можна виставляти на сонечко, їм добре в затінку. Їх раціон складають фрукти, овочі, зелень. У кожного свої смакові вподобання. Мої більш полюбляють грибочки, огірки, травичку, листя кульбабки. Не можна давати кислого, солодкого (мається на увазі з додаванням цукру), гіркого, соленого, цитрусових, цибулю, часник. Для росту й зміцнення мушлі потрібно давати кальцій (подрібнену яєчну шкаралупу). Особливого догляду вони не потребують, все максимально просто й легко: чисте середовище, їжа й періодичні водні процедури.

За раз відкладають до 100 яєць: мешканка Чернігівщини розказала, як доглядає за домашніми улюбленцями - равликами

–Як довго вони живуть, і чи є особливості у догляді за ними з віком? Чи взаємодіють равлики з Вами, наприклад, якось реагують на голос чи дотики? Що Вас найбільше дивує чи захоплює в поведінці ахатинів? Чи спостерігали Ви якісь цікаві або незвичайні моменти в їхній поведінці?

-Особливих реакцій не помічала. Але, якщо вони зголодніли і покласти їжу, то лізуть до неї аж бігом! Цікаво спостерігати за ними: як вони лізуть до водички, їдять, особливо, поки малі. Приблизно з 6 місяців равлики починають відкладати яйця. Тому, якщо хтось заривається в підстилці (її шар має бути 3-5см), то варто чекати поповнення. За раз відкладають, мабуть, до 100 яєць. Вилуплюється більша половина. Якщо приплід небажаний (до речі, кладка відбувається приблизно кожні два місяці), яєчка можна забрати в морозилку, а потім подрібнити і віддати равликам, там для них багато корисних речовин.

– Поділіться особистим досвідом. Чи радили б Ви завести ахатинів іншим? Чому? Які плюси й мінуси тримання равликів вдома? Як люди реагують, дізнавшись, що у Вас є ахатини? Які поради Ви б дали тим, хто планує завести ахатинів?

- Якщо дитина просить тваринку, то це гарний початок. Головне не стискати сильно мушлю і не кидати равлика на підлогу. Ахатинки невибагливі, не галасливі, а це взагалі супер. Цікаві у спостеріганні. Деякі кажуть “Фу” при знайомстві з равликами, та це вже на “любителя”. І на останок: Як змінилися Ваше життя і будні з появою равликів? Які емоції викликає у Вас спостереження за ними? В цілому мої будні не змінилися з появою равликів, оскільки вони вимагають мінімум зусиль. Підстилку змінюю один раз на 2-3 тижні, залежно від забрудненості. Купати їх можна будь-коли, за бажанням. А спостерігати за ними дуже цікаво. До речі, ахатинок можна використовувати і в косметичних цілях, але я не пробувала. У мене вони суто як домашні тваринки, для естетичного задоволення.

Джерело: Nizhyn Post

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

У вбиральні на Чернігівщині чисто, як в аптеці

20 СІЧНЯ 2025, 17:34

Уряд Словенії задонатив на піротехнічну машину для Чернігівщини

20 СІЧНЯ 2025, 16:46

АРМА здійснило огляд переданого в управління майна Нікопольського заводу феросплавів, який належить олігарху Коломойському

20 СІЧНЯ 2025, 16:18

УПЦ не має права користуватися Єлецьким монастирем. Як реагують у соцмережах на рішення Верховного Суду

20 СІЧНЯ 2025, 15:40

Фейкове пограбування у Чернігові: жартівник заплатить чималий штраф

20 СІЧНЯ 2025, 15:19

Інтерв’ю

За раз відкладають до 100 яєць: мешканка Чернігівщини розказала, як доглядає за домашніми улюбленцями - равликами

20 СІЧНЯ 2025, 14:55

У селі під Черніговом виявили скажену лисицю

20 СІЧНЯ 2025, 14:53

ТОП-переглядів