З медсестри у керівники ОСББ: історія чернігівки, життя якої кардинально змінилося

27 ЧЕРВНЯ 2023, 12:35

2145

Оксана Решотько-Храпко

Чернігівка Оксана дуже хотіла стати медиком, рятувати людські життя і здійснила свою маленьку мрію. Жінка багато років працювала медсестрою у реанімації.

"Це було у 2000 році, пішла працювати у відділення реанімації онкології. Це практика. Страху не було. Онкологія - це боротьба життя і смерті, бачила очі людей, коли вони пережили операцію і мають шанс жити далі і ти даєш надію, підтримуєш їх", - каже Оксана Решотько-Храпко, голова ОСББ, в минулому медсестра.

Однак народження дітей змінило життєві плани. Одним із синів через хворобу довелося більше опікуватися і частіше бути вдома. З улюбленою роботою Оксані довелося попрощатися. І тут несподівано на з’явилася пропозиція від мешканців багатоповерхівки, в якій жила жінка, очолити новостворене ОСББ.

Той самий будинок

"В лютому 2016 я звільнилася, і з літа почали звертатися люди, і почали формувати ОСББ і попросили взяти будинок. Так я тут живу і хотілося акумулювати кошти на власний будинок, я пішла на зустріч. Працюю в своєму будинку головою осбб і реанімую інше господарство, життя будинку", - розповідає Оксана Решотько-Храпко.

Жінці довелося опановуваати нову професію і здавалося б суто чоловічу. Житлово-комунальне господарство дуже непроста тема. Багато чому довелося вчитися. Допомогла в цьмоу підтримка самих мешканців і колег з інших ОСББ.

"Треба багато інформації тримати на контролі. Це підготовка до палювального періоду, водо- і газопостачання треба контролювати. А я була медпрацівником.  Янавіть поняття не мала, що таке стояки, фланці, гідравліка, а зараз все приходить з досвідом, з підтримкою колег і мешканців. Багато інформації тримати на контролі", - пояснює жінка.

Оксана показує нам будинок та територію ОСББ. Трава покошена. Радують очі квіти. Нещодавно закінчили ремонт частини покрівлі будинку.

В під’їздах охайно, чисто. Обов’язково оприлюднюються звіти. В ОСББ вирішили сотрувати сміття.  

"Ми окремо збираємо картон пластик стрейчплівку і скло. В баку тільки побутові відходи", - продовжує керівниця ОСББ.

А також в кожному під’їзді встановили поштомати.

"Поштомати виключно для мешканців підїздів, і можемо отримувати посилки і також їх відправляти. Формується щодня по два рази на день, а бо за мірою наповнення. Отримуємо дохід за договором сервітуту, що використовують частину територію", - каже Оксана Решотько-Храпко.

Пані Оксана каже, що нинішня її професія теж дуже відповідальна. Немає права опускати руки і жалітися на проблеми. Жінка завжди намагається бути сильною, рухатися вперед і завжди сподівається на краще.

"Час Чернігівський" писав як Жителі будинку по вул.Коцюбинського, 84а готові оскаржувати рішення 20-ї сесії міськради Чернігова у суді.

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів