З медсестри у керівники ОСББ: історія чернігівки, життя якої кардинально змінилося

27 ЧЕРВНЯ 2023, 12:35

2334

Оксана Решотько-Храпко

Чернігівка Оксана дуже хотіла стати медиком, рятувати людські життя і здійснила свою маленьку мрію. Жінка багато років працювала медсестрою у реанімації.

"Це було у 2000 році, пішла працювати у відділення реанімації онкології. Це практика. Страху не було. Онкологія - це боротьба життя і смерті, бачила очі людей, коли вони пережили операцію і мають шанс жити далі і ти даєш надію, підтримуєш їх", - каже Оксана Решотько-Храпко, голова ОСББ, в минулому медсестра.

Однак народження дітей змінило життєві плани. Одним із синів через хворобу довелося більше опікуватися і частіше бути вдома. З улюбленою роботою Оксані довелося попрощатися. І тут несподівано на з’явилася пропозиція від мешканців багатоповерхівки, в якій жила жінка, очолити новостворене ОСББ.

Той самий будинок

"В лютому 2016 я звільнилася, і з літа почали звертатися люди, і почали формувати ОСББ і попросили взяти будинок. Так я тут живу і хотілося акумулювати кошти на власний будинок, я пішла на зустріч. Працюю в своєму будинку головою осбб і реанімую інше господарство, життя будинку", - розповідає Оксана Решотько-Храпко.

Жінці довелося опановуваати нову професію і здавалося б суто чоловічу. Житлово-комунальне господарство дуже непроста тема. Багато чому довелося вчитися. Допомогла в цьмоу підтримка самих мешканців і колег з інших ОСББ.

"Треба багато інформації тримати на контролі. Це підготовка до палювального періоду, водо- і газопостачання треба контролювати. А я була медпрацівником.  Янавіть поняття не мала, що таке стояки, фланці, гідравліка, а зараз все приходить з досвідом, з підтримкою колег і мешканців. Багато інформації тримати на контролі", - пояснює жінка.

Оксана показує нам будинок та територію ОСББ. Трава покошена. Радують очі квіти. Нещодавно закінчили ремонт частини покрівлі будинку.

В під’їздах охайно, чисто. Обов’язково оприлюднюються звіти. В ОСББ вирішили сотрувати сміття.  

"Ми окремо збираємо картон пластик стрейчплівку і скло. В баку тільки побутові відходи", - продовжує керівниця ОСББ.

А також в кожному під’їзді встановили поштомати.

"Поштомати виключно для мешканців підїздів, і можемо отримувати посилки і також їх відправляти. Формується щодня по два рази на день, а бо за мірою наповнення. Отримуємо дохід за договором сервітуту, що використовують частину територію", - каже Оксана Решотько-Храпко.

Пані Оксана каже, що нинішня її професія теж дуже відповідальна. Немає права опускати руки і жалітися на проблеми. Жінка завжди намагається бути сильною, рухатися вперед і завжди сподівається на краще.

"Час Чернігівський" писав як Жителі будинку по вул.Коцюбинського, 84а готові оскаржувати рішення 20-ї сесії міськради Чернігова у суді.

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів