Юний чернігівець став наймолодшим у світі скелетоністом, який успішно подалав один з найскладніших льодових треків Сігулда у Латвії.
Павло Ткаченко, юний спортсмен:
Я думав, що ця траса буде важкою, буду падати, але в цьому сезоні ні разу не впав. Був у шоці. Ця траса - вона крута.
Дмитро Ткаченко, тренер:
Він встановив неформальний рекорд. Наймолодший спорстмен, який зміг спуститися зі складної траси. Коли я виступав, то не зміг спуститися, а він зміг це зробити. Зараз він є хедлайнером змагань. Всі впізнають, називають "крейзі мен".
В юніорській збірній України нині виступає троє спортсменів з Чернігівщини. Вони проводять другий сезон і усі встановили особисті рекорди та швидко прогресують. Євгенія до того ж в естафеті увійшла в 10 кращих на юніорському чемпіонаті світу.
Євгенія Ковальчук, юна спортсменка:
Змагання були у Швейцарії. Тоді була естафета. Коли проїхала, то зустрів тренер. Сказав, що 130 км на годину їхала. Не повірила. Був шок. Дуже була щасливою, що це зробила.
Антон Ковальчук, юний спортсмен:
Так для мене це запам’яталося. Був другий сезон, 5 місяців зборів - це самі яскраві емоції були в цьому сезоні.
Дмитро Ткаченко, тренер:
Швидкості вже великі, 130 км на годину - це дуже швидко. Маємо гарний досвід на треках Європи. Зможемо підкорювати Канаду і США.
Чернігівці бачать себе тільки у скелетоні і налаштовані далі змагатися , вдосконалюватися, аби потрапити на юнацьку олімпіаду - 2028 року.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Розробки чернігівських студентів отримують визнання в Україні