Близько 81 мільйона гривень компенсацій за знищені та пошкоджені домівки отримали жителі Чернігівщини в рамках державної програми «єВідновлення». Загалом це більше 700 людей. Найшвидше процес опрацювання відповідних заявок просувається у близьких до обласного центру громадах, які дуже сильно постраждали від російської агресії.
"У нас є територіальні громади-лідери, які досить швидко і ефективно опрацьовують заявки. У першу чергу це Іванівська громада, де 80% заяв розглянуто, Новобілоуська громада, в якій теж майже 80% заяв знаходяться у роботі і Киїнська громада, яка теж досить активно працює у цьому напрямі", - розповів Сергій Куреня, в.о. директора Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОВА.
Брифінг у Чернігівській ОВА
Є і громади-аутсайдери - Киселівська та власне Чернігівська, вони пізно сформували відповідні комісії. А от одна із громад-лідерок, Киїнська, хоч і постраждала дуже серйозно від російської навали, активно відбудовується.
"Киїнська громада дуже постраждала внаслідок навали РФ, збройної агресії. По громаді наразі у нас 1405 заяв, повністю знищено 68 будівель", - розповів Роман Клименко, завідувач сектору архітектури, містобудування та ЖКГ Киїнської сільської ради.
З травня місяця, з 10-го числа стартувала державна програма «єВідновлення» щодо компенсацій за пошкоджене і знищене майно.
Наразі, каже пан Роман, надійшло 206 заяв, з них 130 – в обробці, відповідна комісія працює практично без вихідних. Близько трьох десятків власників будинків у Киїнській громаді вже отримали кошти на відновлення. Одним із таких домовласників є Віталій Кошель. Його будинок постраждав у перші ж дні вторгнення.
"По моєму будинку також були пошкодження, це сталося 28 лютого, коли Киїнку масово накрили касетними боєприпасами. У моєму будинку постраждали вікна, фасад, двері – фактично, все. Єдине, що частково вціліли внутрішні роботи, а так все було посічене", - сказав Віталій Кошель, житель Киїнки.
Пан Віталій каже: почав частково відбудовувати житло ще у час активних бойових дій на Чернігівщині, а потім – звернувся до програми «єВідновлення».
"Подав заявку в травні, мабуть, цього року на «єВідновлення», коли вона тільки розпочалась. Протягом двох тижнів до мене прийшла комісія, всі пошкодження зафіксували і наразі мені виплатили компенсацію, зараз займаюсь відновленням фасаду, штукатурні роботи, двері", - каже Віталій.
Нагадаємо, державна програма «єВідновлення» стартувала у травні. Відповідно до неї, жителі, житло яких було пошкоджене чи знищене під час активних бойових дій можуть отримати компенсацію від держави, повідомивши про пошкоджене майно в застосунку «Дія» і подати заявку на відшкодування.