Видання The Washington Post 16 серпня оприлюднило матеріал стосовно потаємних первинних планів путіна по відношенню до захоплення Києва.
Виявляється, Чернігів мав відігравати ключову роль у захопленні української столиці. Про потаємні плани очільника Кремля американці попереджували українських посадовців ще торік у жовтні.
За даними розвідки, росіяни збиралися наступати з півночі, обабіч Києва. Одна сила - більша - повинна була рухатися на схід від столиці через Чернігів, тоді як інша мала оточити Київ із заходу, просуваючись на південь від білорусі через природний проміжок між «зоною відчуження» на покинутій Чорнобильській АЕС і навколишніми болотами.
Тож, важко уявити наслідки - якби центр Сіверщини впав.
Атака планувалася взимку, щоб тверда земля зробила місцевість легкопрохідною для танків. Охопивши столицю в кліщі, російські війська планували оволодіти Києвом за три-чотири дні. Спецназ рф планував знайти і усунути президента Володимира Зеленського, убивши його, якщо потрібно, і встановив маріонетковий уряд, дружній до Кремля.
Окремо російські війська збиралися йти зі сходу та пройти через центральну Україну до річки Дніпро, тоді як війська з Криму мали захопити південно-східне узбережжя. На ці дії відводилися кілька тижнів.
Зупинившись, щоб перегрупуватись і переозброїтися, вони наступним чином мали просунутися на захід, до лінії з півночі на південь, що тягнеться від Молдови до західної Білорусі, залишивши на заході останній оплот української держави — Західну Україну, територію, яка, за розрахунками путіна, була населена непоправними неонацистськими русофобами.
Сполучені Штати отримали «надзвичайні подробиці» про таємні плани Кремля щодо війни, яку він продовжував заперечувати, як пізніше пояснила директор національної розвідки Авріл Хейнс. Вони включали не лише позиціонування військ, озброєння та оперативну стратегію, а й тонкі моменти, такі як «незвичайне та різке збільшення путіним фінансування військових операцій на випадок непередбачених ситуацій і нарощування резервних сил, навіть якщо були інші нагальні потреби, такі як реагування на пандемію». недостатньо ресурсів", - сказала вона. Це не було просто вправлянням у залякуванні, на відміну від широкомасштабного російського розгортання торік у квітні, коли сили путіна загрожували кордонам України, але ніколи не атакували.
Читати також: Холод був, як Путін, злий і пронизливий - як воно було у чернігівських сховищах у лютому-березні