Які умови створюють у сільських школах для навчання дітей під час тривог і блекауту

05 ЛИСТОПАДА 2025, 12:22

2999

Михуля Юрій

Під час тривог діти навчаються в укритті

Діти – це найдорожче, що є, вважають у Кіптівській громаді, а тому для них намагаються створити належні умови для навчання, попри всі складнощі з тривогами, відключенням світла. 

Людмила Вакуленко

Людмила Вакуленко, директорка школи с. Прогрес: 

Прийняли рішення перевести на змішане навчання і коли нема тривоги, щоб півшколи приїхало і навчалося. Змінили укриття і кімнати обладнали столиками, щоб дітина могла послухати записати, це краще, ніж дистанційно.  

Школярі під час канікул - не байдикують. Ось ця група хоче створити для громади молодіжний простір, щоб дітям з сіл було, де проводити своє дозвілля. Готують проект для участі у конкурсі. 

Віталій

Віталій, учень школи: 

Над мобільним молодіжним простором працюємо. Він багатофункціональний, як кінотеатр під відкритим небом, щоб був пересувний. Афіши будуть. Будемо працювати, як представити проект перед журі.

Прогресівська школа – опорний заклад громади. Має нове укриття, де проводять під час тривог уроки, харчоблок. Освітній заклад утеплений, є нові меблі. Школа виглядає сучасною і може дати фору багатьом міським закладам освіти. Над її перетворенням працювали багато років. Витратили і державні і місцеві кошти, а також допомогу фондів.    

Станіслав Пузирний

Станіслав Пузирний, Керівник відділу освіти: 

Ми бачили для себе, як зразок для розвитку, створити в селі заклад, який би відповідав вимогам сучасного закладу, де вчителі і діти розуміли, що в селі може бути школа, яка нічим не відрізняється від міської. Щоб наші діти розуміли, що мають такі ж стартові умови, як і діти з міста.

Під час відключень сільська школа теж працює. Є генератори, які дозволяють повноцінно проводити навчальний процес в класах, укритті і навіть вистачає для харчоблоку, тож діти забезпечеі харчуванням. Важко повірити , але більше 10 років тому, ця сільська школа перебувала у плачевному стані, а зараз – нічим не поступається кращим школам у містах, а той перевершує їх.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Передмістя Чернігова: як без світла живуть люди і навчаються діти у громаді

Схожі новини

«Я кричала від болю»: невідомі отруїли собаку відомої зооволонтерки

29 СІЧНЯ 2026, 10:29

«Герані» й «молнії» по критичній інфраструктурі: росіяни атакували Чернігівщину

29 СІЧНЯ 2026, 09:29

Графіки відключень по Чернігівщині на 29 січня: скільки годин із електрикою?

29 СІЧНЯ 2026, 07:01

Фото

Чернігівщина: збиті шахеди падають у двори

28 СІЧНЯ 2026, 19:39

Вiдео

В селах залишилося по одній людині: що відбувається на чернігівському прикордонні

28 СІЧНЯ 2026, 18:59

Чернігівська ОВА запартнерилася з "Ветеранським корпусом"

28 СІЧНЯ 2026, 17:01

У половини Чернігова не буде гарячої води: в чому причина

28 СІЧНЯ 2026, 15:27

ТОП-переглядів