Як заспокоїти серце при аритмії?

25 ЛЮТОГО 2024, 15:37

3795

Як заспокоїти серце при аритмії?

Як заспокоїти серце при аритмії?

Щоденний стрес призводить до того, що починає боліти серце. Понервуєш — прискорено б’ється, порушуючи звичний ритм.  Може з’явитися різка слабкість, частішає дихання, покриваєшся потом. Такий стан називають аритмією.

Як допомогти своєму серцю повернутися в нормальний ритм?

— Аритмія — не нежить, — попереджає Ігор Філіпов, експерт обласного управління охорони здоров’я з кардіології, завідувач відділення інтервенційної кардіології Чернігівської обласної лікарні. — Різновидів аритмій безліч. Питань по стану пацієнта безліч. Треба точно визначити проблему. Моя порада — звертайтеся до лікаря.   

А якщо нема такої можливості? І якщо під рукою нема ліків?

— Можна використати дихання, — радить Людмила Хмара, лікарка виїзної бригади «швидкої» в Гончарівську Чернігівського району, екс-завідувачка гончарівською амбулаторією. — Глибоко вдихнути і затримати повітря на 5-10 секунд. Повільно зробити видих, виштовхуючи повітря через губи, складені в трубочку. Зробити так кілька разів. Це активізує нервову систему, скорочує частоту серцевого ритму.

При аритмії серце б’ється неправильно. Глибоке дихання нормалізує його, — пояснює Людмила Іванівна. — А ще можна часто ковтати маленькими ковточками. Не обов’язково воду чи іншу рідину, можна просто слину.

Ще можна пальцями м’яко натиснути на очні яблука — дуже-дуже обережно, — продовжує. — М’яко натискати протягом хвилини. При необхідності повторити. Якщо порушення серцевого ритму не пов’язане з захворюваннями серця, а є наслідком стресу чи фізичної перевтоми, теж може допомогти.

Допоможе самостійне правильне налаштування. Пульс може вирівнятися, якщо повільно рахувати. Один, два, три...  З паузами, по порядку, потихеньку. Вголос, чітко. Не звертаючи увагу,  що пульс може трохи випадати з цього ритмічного рахунку. Рахувати бажано, сидячи на стільці, закривши очі. Правою рукою намацавши пульс на зап’ясті лівої руки. Протягом трьох-п’яти хвилин.  Аритмія буде зменшуватися, і серцевий ритм поступово прийде в норму.

Можна промовляти, а можна й спробувати умовити серце. Сісти або лягти, розслабитися, закрити очі. Праву  руку покласти на серце. І казати собі: «Тихіше, заспокойся. Не хвилюйся так». Самонавіювання теж інколи допомагає відновленню ритму.

— Протягом якого часу застосовувати ці прийоми?

— Поки в тебе є сили. Поки ти не побачив, що є толк. Поки не приїхала до тебе «швидка», або ти сам не звернувся до лікаря.

Аритмію можна пробувати один раз, двічі вгамувати, — наголошує Людмила Хмара. — А якщо сьогодні аритмія й завтра  аритмія, значить, треба зробити електрокардіограму й потрапити на прийом  чи до кардіолога, чи до свого сімейника. Це не жарти. Це те, що може призвести й до інфаркту, й до інсульту, до непритомності й зупинки серця.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: Прострочені ліки: чому варто бути уважним?

Схожі новини

Відключатимуть 4 години: графік обмежень електроенергії на 24 листопада по Чернігівщині

24 ЛИСТОПАДА 2024, 01:06

Інтерв’ю

Шукають двох конюхів: на Чернігівщину до харківських коней приїхав ще й віслюк з-під Лиману

23 ЛИСТОПАДА 2024, 19:21

Згорів будинок. А чоловіку у військкоматі сказали: «Іди в армію, заробляй гроші на ремонт»

23 ЛИСТОПАДА 2024, 17:18

Депутатку міської ради закрили в СІЗО

23 ЛИСТОПАДА 2024, 15:11

Різдвяний піст за новим календарем вже розпочався

23 ЛИСТОПАДА 2024, 13:28

Вiдео

Чернігівську святиню хотіли передати московській церкві?

23 ЛИСТОПАДА 2024, 12:18

На фронті загинув 25-річний стрілець-медик із Чернігівщини

23 ЛИСТОПАДА 2024, 11:02

ТОП-переглядів