Як зарахувати до першого класу дитину-переселенця

05 ТРАВНЯ 2022, 08:50

1735

Як зарахувати до першого класу дитину-переселенця

Фото з відкритих джерел

Цьогоріч для багатьох дітей зарахування до першого класу пройде за звичною процедурою. В деяких містах процес уже стартував. Утім через воєнний стан він матиме певні особливості. Адже частина дітей розпочинатиме навчання за новим місцем перебування. Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов пояснює, як проходитиме процедура зарахування для дітей-переселенців - цьогорічних першокласників.

"Держава гарантує здобуття загальної середньої освіти в закладі тієї територіальної громади, де зареєстрована особа, зокрема внутрішньо переміщених дітей, за найбільш безпечною для дитини формою навчання", - пише омбудсмен.

Коли подавати документи до закладу освіти

Терміни початку подачі документів на зарахування до першого класу встановлює місцева влада. Вона повинна зробити це не пізніше ніж за місяць до дати початку прийому та обов’язково повідомити про це на сайтах органу управління освітою. 

Заклад освіти не пізніше ніж за місяць до початку прийому заяв також має повідомити про це та оприлюднити графік на своєму сайті та/або на інформаційних стендах.

Обов’язково має бути оприлюднена інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу освіти (максимальну кількість дітей, яких школа може зарахувати), кількість учнів у кожному класі.

Які документи необхідно подати

Дітей-переселенців зараховують в заклади тих громад, в яких вони зареєстровані. 

Якщо документи на зарахування до 1 класу подають внутрішньо переміщені особи, але не зареєстровані на цій території, заклад освіти має сприяти їх реєстрації та не відмовляти у прийнятті документів.

Для того, щоб зарахувати переміщену дитину до першого класу, один із батьків, опікунів або інших законних представників має подати до закладу освіти, який обслуговує територію проживання дитини, заяву.

Це можна зробити особисто, електронною поштою, факсом або іншим зручним способом для заявника.

До  заяви додаються:

  • копія та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;
  • оригінал або копія медичної довідки за формою № 086-1/о.

Водночас в умовах воєнного стану батькам дитини-переселенця необхідно надати до закладу освіти один із нижче перерахованих документів:

  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • довідку про звернення за захистом в Україні;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

Якщо у дитини-переселенця відсутнє свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу дитини, вона зараховується до закладу освіти без нього. У такому випадку керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування, щоб сприяти оформленню свідоцтва.

Медична довідка

Відсутність оригіналу або копії медичної довідки за формою № 086-1/о не є підставою для відмови у зарахуванні до 1 класу. Але довідка обов’язково має бути надана до початку навчального року. 

Право на першочергове зарахування

Діти, які зареєстровані на території обслуговування закладу освіти як внутрішньо переміщені особи (тобто якщо в дитини або батьків є довідка ВПО), мають право на першочергове зарахування.

Якщо дитина-переселенець має особливі освітні потреби

За наявності та за бажанням батьків до заяви про зарахування до 1 класу може додаватися оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Інклюзивний клас утворюється на період дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або до моменту її виїзду. Батькам потрібно якнайшвидше звернутися до ІРЦ за місцем перебування та оформити відповідну довідку. Адже закладу освіти потрібен час для того, щоб створити інклюзивний клас.

Якщо під час воєнного стану висновок, що надавався ІРЦ , було втрачено, батьки можуть отримати копію висновку на порталі АС «ІРЦ» або у відповідному мобільному додатку. 

Жеребкування на вільні місця

Міністерство освіти і науки України рекомендує провести зарахування до першого класу без процедури жеребкування. Тобто цього року проводити чи не проводити жеребкування вирішуватимуть заклади освіти.

Схожі новини

«Хто, якщо не я?» - казав молодий захисник: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

22 ЛИСТОПАДА 2024, 17:42

На Чернігівщині 21 ветеран війни придбав житло - допомогла держава

22 ЛИСТОПАДА 2024, 17:37

Спецтема

Плече допомоги: чим та як допомагають закордонні партнери освіті Чернігівщини?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Класична схема: чернігівця обдурили, видаючи себе за працівників банку

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:29

«Хата на фундаменті тричі піднялася й опустилася»: громада придбала житло для ВПО

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:15

93-річна бабуся почала волонтерити. Тривожиться за воїнів

22 ЛИСТОПАДА 2024, 13:36

У селі уламки шахеда гупнули за 40 метрів від житла. Пошкоджені 11 будинків

22 ЛИСТОПАДА 2024, 12:04

ТОП-переглядів