Скрізь запроваджені графіки та черги на живлення, обмежена подача води та енергоносіїв. Однак, і в цих критичних умовах трапляються приводи для оптимізму та позитивні новині.
У Менській міській раді не приховують: часи нині важкі, тож, простих та легких рішень не буде.
Голова міста Геннадій Примаков підкреслює: енергетики працюють цілодобово.
«Маємо надію, що вже зовсім скоро електрику відновлять. Воду до домівок будемо подавати з 16:30 до 20:00 щодня. Всі решта комунальних служб та лікарня працюють в штатному режимі.
Наразі в громаді функціонують 2 «Пункти незламності». Якщо ви маєте питання чи вам потрібна допомога звертайтеся до комунальних служб чи чергового в відділку поліції, всі працюють в посиленому режимі.
Подбайте про рідних та сусідів, не маєте можливості допомогти, повідомте нас.
Всім нам терпіння та спокою, віримо в Бога та наші ЗСУ».
Ольга Голован:
- А що з опаленням в багатоповерхівках в центрі міста?
Геннадій Примаков:
- якщо …електрика не з’явиться, підключимо генератор. .
Інна Панченко:
- Питання стосовно освітлення бомбосховищ в школі під час відключення електроенергії. Чи можете надати засоби освітлення (ліхтарики) ? До кого з цим питанням звернутись?
Геннадій Примаков:
- Очікуємо на генератори для бомбосховищ.
У Городні працюють над облаштуванням пунктів незламності: таких буде два — у приміщенні спортивної школи та на території відділу освіти. В разі необхідності їх буде більше. І всі вони забезпечені генераторами та достатньою кількістю буржуйок.
«Ми нікого не залишимо напризволяще й нікому не дамо замерзнути. Але зрозуміло, що умови перебування людей в пунктах незламності значно відрізнятимуться від домашніх. Тому ще раз закликаємо кожного, чиє житло може опинитись без опалення — доки є час, подумайте над тим, щоб знайти прихисток у родичів, друзів, сусідів або на дачах, де є альтернативні джерела опалення — ті ж дрова.
Поки що ситуація вирішується позитивно. Сподіватимемось, що так воно і буде. Але готовими треба бути до будь-якого розвитку подій», - коментують у Городнянській міськраді.
Також, у громаді триває процес забезпечення дровами пільгових категорій населення. Деревину вже завезли більше, ніж у 300 домогосподарств громади.
Нині процес завезення дров ускладнюється відсутністю або перебоями в роботі телефонного зв’язку, через що не завжди можна зв'язатися з заявниками.
«Тому прохання до людей, які очікують на доставку, по можливості щоб хтось з домогосподарства перебував вдома - треба показувати, де вивантажувати дрова й розписатися у відомості за їх отримання, адже цей процес супроводжується строгою звітністю», - підкреслюють у громаді.
У Сновську тішаться новим шкільним автобусом. Автобус ЗАЗ на 30 місць був придбаний був за рахунок співфінасування з бюджету громади міста та залишків освітньої субвенції обласного бюджету.
Міський голова Медведьов отримує ключі від шкільного автобусу
Частка з міського бюджету скала 10% від вартості автобуса - 244,6 тис грн, а решта – з бюджету області.
Разом зі Сновщиною шкільні автобуси отримали також Бобровицька, Гончарівська, Варвинська, Батуринська, Менська, Іванівська та Куликівська громади.
Як зазначили в обласній військовій адміністрації, до початку повномасштабного військового вторгнення рф на територію України шкільний автопарк області налічував 296 автобусів: деякі знищено або пошкоджено, частина – нині допомагає військовим.
Окрім того, тут також працюватимуть 2 пункти незламності:
- по вул. Незалежності, 21 (ліцей N2, приміщення початкової школи)
- по вул.Миру, 36 (дошкільний навчальний заклад).
У Ічні теж запрацював один такий пункт - площа Васильченка, 14. Тут тепло, є генератор, електрочайник, де підзарядити техніку, місця для сидіння і навіть дитячі розмальовки.
А ще тут завдяки фінансовій допомозі місцевих підприємців відремонтували авто для зазисників.
У Ніжині діють 4 пункти обігріву і обіцяють, що їх стане ще більше. На ранок 24 листопада: у місті вже запустили практично всі міські котельні.
Водопостачання відновлено повністю. Світло є.
У Пунктах незламності:
«Попри відключення електроенергії, там передбачається наявність тепла, води, освітлення, інтернету, живлення для мобільних телефонів, місця для відпочинку, аптечки. На випадок аварійного відключення електроенергії, яке триватиме довше, ніж 24 години, працюватимуть Пункти Незламності.
Там будуть усі базові послуги: це електрика, мобільний зв’язок та інтернет, тепло, вода, аптечка. Абсолютно безкоштовно і цілодобово», - інформують у Ніжинській міськраді.
"Час Чернігівський" писав про блекаут:
- Три години є, шість нема: у Чернігівській області «посилені» графіки відключень
- Чернігівці реагують на блекаут на Чернігівщині: коментарі та пости
- Чернігівська область без світла: що відбувається
- У Чернігові блекаут: все місто без електрики
- Експеримент на випадок блекауту: яєчня з салом на пічці-ракеті за 12 хвилин