Не спиться. Таблетки мало допомагають. Вечірні прогулянки, свіже повітря теж. Кажуть, треба спати голими. Це сприяє увечері засинанню. А вранці — швидкому й легкому пробудженню.
Любителів спати голими не так уже й мало. І це не дивно. У спанні голяка маса переваг.
Шкіра дихає — краще. Буває, увечері так усе натисне, надавить. Особливо, якщо одяг тісний. Та ще й синтетичний. Хоч на ніч можна роздягтися. Хух, аж легше стало.
Потрібна температура тіла підтримується. Цьому теж часто заважає одяг. Навіть труси.
Але з температурою не все так просто.
Валентина МУЗИЧЕНКО, пенсіонерка, була старшою медсестрою кабінету фізіотерапії в ічнянській лікарні: .
— Якщо в кімнаті тепло, то можна й голими спати. Це влітку. А восени, взимку? Треба, щоб температура повітря була комфортна для сну. Від кровообігу залежить, від повноти, — деталізує. — Від загартування. Хто загартований, тому і при 20 градусах у кімнаті комфортно. А деяким і 24 треба. Від здоров’я. Якщо людина страждає на цукровий діабет, то їй постійно холодно. Ноги холодні в них, руки. Через те, що є зміни в судинах.
Навіть в абсолютно здорової людини сон багато від чого залежить. Від нервової системи. Від звичок. Не слід надто багато часу користуватися гаджетами (смартфонами). Не переїдати на ніч. Від провітрювання.
Бо розлади сну лікуються непросто. Наприклад, у нас у кабінеті був апарат електросон, — згадує. — Метод електротерапії, коли на головний мозок впливають слабкими розрядами струму. За моїм баченням, метод був малоефективним. Пацієнт якось ділився, що він викликає типу неприродний сон: «Я не хочу, а він силує».
Отже, повернемося до переваг простих і доступних методів боротьби з безсонням.
При спанні голяка, кажуть, знижується стрес. Ти без трусів — і це повна свобода. Воля, розслабленість. Хоч тут можна проявити себе. Ніхто не покомандує.
Покращується стан статевих органів. Не затискаємо, не перетискаємо. Ніжно гладимо. Усе доступно. І почухати вільно можна.
На трусах ще й економимо. Не заношуємо. Менше перемо. Ну, суцільні переваги.
Втім, є й інші думки.
Інна КОНДРАТЬЄВА, завідувачка Козелецького центру медико-санітарної допомоги:
— Це все дуже особисте. Кожна людина сама собі вибирає, як їй зручніше.
Наталія ЧЕРНОВА, психіатриня з Борзни:
— Це дуже індивідуально. Декому спати голим дуже некомфортно. У ліжко не може лягти повністю роздягненим. А декому подобається. До чого людина звикла, так і робить. При безсонні слід звернутися до психолога. До психотерапевта. До психіатра. Психіатр лікує безсоння медикаментозно.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Світлана П’ятигорець: «Ліва нога, від коліна до стопи, оніміла. Пекучий біль, ніби окропом обдали»
- Зуби уві сні й наяву
- «Сучасніший, ніж у Чернігові»: у прикордонній громаді в лікарні працює мамограф. Обстежуватися їдуть жінки із сусідніх міст
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":