Як привозили та розподіляли гуманітарну допомогу для Чернігова у березні-квітні

21 ВЕРЕСНЯ 2022, 13:17

2415

Під час облоги Чернігова перше авто з гуманітарною допомогою для військових та цивільних заїхало 3 березня. У місті магазини спорожніли та й взагалі більшість зачинилися.

Одним з тих, хто возив гуманітарні вантажі був Володимир Поліщук. Польовими дорогами він діставався до міста. Не раз потрапляв під обстріли. Вантажі адресувалися – військовим та чернігівцям, що залишалися в місті.

"Моє завдання забрати грузи по полю, на базу вигрузитися. І потім я знову їхав за наступною партією. Не вистачало їжі, ліків, амуніції і генераторів", - пригадує Володимир Поліщук, волонтер.

У Чернігові навесні діяли кілька складів з гуманітарною допомогою. Їх адреси ретельно приховували, аби загарбники не знищили вантажі і не постраждали люди, що мешкали поряд. Через небезпеку обстрілів «гуманітарку» відразу ж розподіляли і розвозили по Чернігову.

"Все, що надходило, відразу ж роздавалося через волонтерів голів громад, як могли дістатися. Робити резерви не було можливості. Були перебої з доставкою товарів. Водій приїхав - роздали - водій поїхав, бо боялися за життя. Адже було небезпечно", - розповідає Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА.

Харчі, ліки та засоби гігієни – це те, чого найбільше потребував оточений Чернігів. Вся допомога розвозилися волонтерами для потреб військових та містян. Нічого на складах не залишалося.

"Кожного дня або раз у два дні ми приїздили, завантажували газель і годували 1400 військових. розвозили 500-800 наборів велику кількість брали завдяки військовій адміністрації брали. Все що знаходилося тоді в останні місяці в окупації - роздавалося волонтерським організаціям", - каже волонтер Віталій Хроленко

"Все було нормально - приїздили робили заявки для військових, цивільних як акількість людей, все записували завжди. Штаби були - вони координувалися ОВА, всі, кому потрібно, було брали допомогу на штабах", - каже Максим Богомаз, волонтер.

Під час облоги Чернігова  допомога надавалася і сусідній Киїнській громаді, а після відступу окупантів, розвозилася у звільнені з окупації села.

"Їздили в Чернігів співпрацювали з волонтерами з ОВА домовлялися за продукти ліки, що було необхідно. Самі при їздили потім роздавали по вулицях. За ліками приходили люди до медиків. Коли закінчилися військові дії, ОВА направляли фури до Киїнки і розвозили по 6 селам. І там уже видавали продукти і засоби гігієни", - розповів Андрій Головач, голова Киїнської громади.

Усі гуманітарні вантажі, які надходили на Чернігівщину вже давно розподілені військовим та цивільним. Склади порожні, стверджують в ОВА. Залишився запас на випадок надзвичайної ситуації. Він в надійному місці і його адресу заборонено оприлюднювати.

"Територіально Чернігівщині варто бути готовим до всього. Резерви ми акумулюємо - і це правильно і логічно", - каже Жанна Шерстюк.

"Час Чернігівський" повідомляв про те, як у звільнені від росіян села Чернігівщини привозили гуманітарну допомогу: У Довжику окупанти погрожували людям спалити село та грабували хати.

Схожі новини

Вiдео

Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди

19 СІЧНЯ 2025, 11:02

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

ТОП-переглядів