Як пережили зиму у громадах Чернігівщини та чи готові до нових викликів: у Чернігові зібралися голови громад та керівники області

13 БЕРЕЗНЯ 2023, 10:34

1248

Громади Чернігівщини пережили зиму без серйозних потрясінь і готові до нових викликів. Керівники громад кажуть, що допомогла і помірно тепла зима, і підтримка обласної влади, та міжнародних партнерів.     

"Наразі на цей момент ми практично 100% забезпечили і школи всі генераторами. Дякуємо ОВА, вдало спрацювали з польським фондом, від якого отримали 8 генераторів, якими забезпечили всі старостати", - каже Олег Бузун, голова Крутівської громади.

"Зиму пережили спокійно. Більшість установ працюють на твердому паливі. Без надзвичайних подій пережили. Продовжуємо відхід від газу шлях впливу на Україну. Вдалося повністю замінити опалення лікарні за рахунок власних ресурсів і це допомогло пройти спокійно опалювальний період", - розповів Андрій Портний, голова Сосницької громади.

Головним викликом для громад звісно є війна. Тому вони намагаються максимально підтримувати ЗСУ і наближати нашу перемогу. Думають у громадах вже зараз і про підготовку до наступного опалювального сезону.

"Сьогодні у нас виклик самий головний - всєю громадою працюємо на перемогу, підтримуємо ЗСУ і готуємося до наступного опалювального сезону, незважаючи, що цей не завершено. Президент дав доручення готуватися маємо бути готовими до будь-яких викликів", - каже Олександр Кодола, міський голова Ніжина.

"Всі наші зусилля спрямовані, щоб зробити великий вклад у перемогу. Прикро, що втрачаємо. 15-го воїна провели - це непоправні втрати, боляче, сприймаємо. Все відбудуємо і буде все добре", - розповідає Володимир Куніцин, голова Коропської громади.

Керівники громад знову зібралися разом для обговорення і вирішення важливих для життя питань разом з керівництвом обласної військової адміністрації.

"Ссогодні багато пиатнь важливих для обговорення, і цивільний захсит, і медицина, і стан доріг. Сьогодні попросив службу автодоріг та УКБ поговоримо про плани: що буде робитися у кого", - сказав В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Досі актуальним залишається питання безпеки - облаштування і будівництво укриттів, евакуація населення, створення систем оповіщення. З настанням весни – дуже болючою темою для громад є стан доріг та відновлення зруйнованих ворогом мостів. Однак через війну фінансування обмежене, тож ремонтуватимуть лише ті автошляхи, які знаходяться в критичному стані. Серед позитиву – відкриття одного з важливих мостів поблизу Чернігова.

"Ми плануємо відкриття лівого проїзду, він працюватиме в обидві сторони, на початку квітня. Навантаження - 40 тон вантажівки будуть їхати", - прокоментував Роман Сміяненко, керівник служби автодоріг в Чернігівській області.

У громадах розуміють, що в умовах війни треба розраховувати переважно на власні ресурси, але й сподіваються на допомогу держави та міжнародних партнерів.

"Час Чернігівський" писав та знімав відео про громади:

Схожі новини

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

ТОП-переглядів