Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

4820

Світлана Бицько розказала, чим живе прикордонна Добрянська громада

Світлана Бицько розказала, чим живе прикордонна Добрянська громада

Голова Добрянської громади Світлана Бицько говорить: сам факт перебування у прикордонні ускладнює багато процесів розвитку для місцевих жителів. 

Нині важливе для місцевого населення питання — дозволи від прикордонної служи. 

«Ми активно працюємо, розуміємо, що це, начебто, не наші завдання, займатися цими документами, але ж консультативно надаємо допомогу щодо подання заяв на отримання дозволів для перебування в 5-ти кілометровій зоні прикордоння».

Світлана Бицько

Світлана Бицько

В цю зону потрапляє майже половина населених пунктів громади, говорить пані Світлана. Сама ж Добрянка знаходиться в 2 кілометрах від кордону, а це означає, що окрім дозволів на перебування тут ще й діють обмеження щодо використання земельних паїв.

«Люди не розуміють чи можна їм повноцінно обробляти ділянки. У нас є такі вулиці, які безпосередньо ось будинок і земельна ділянка, і вони впритул до кордону виходять», - каже Бицько.

В порівнянні з минулим роком громада втратила майже 20% свого бюджету лише за рахунок вилучення військового ПДФО. Паралельно ситуація ускладнюється і тим, що все менше фермерів обробляють землю, що негативно позначається на податкових надходженнях.

«На нашій території минулого року тільки один місцевий аграрій обробляв землю, це дрібний фермер. Інші або не садяться і крім того що не садяться, вони розривають договори оренди. Є такі випадки, де договір не розірваний, але і податок не платиться, тобто накопичується борг», - розповіла голова громади.

Ще одна проблема — дороги. Світлана Бицько каже, ті, що знаходяться в комунальній власності - місцеві ремонтують в силу своїх можливостей. На жаль, з іншими - справи гірші. 

«Ті дороги, що у підпорядкуванні колишньої служби автомобільних доріг, вони в жахливому стані і цьогоріч на їх ремонт не передбачені кошти. Тобто чекати, що цьогоріч щось зміниться, я думаю, не варто», - розводить руками Бицько.

Також через близькість до ворога страждає і соціальний сектор, інфраструктура. Міжнародні партнери не готові вкладатись у капітальні питання. Постійні ризики, вони ж не зникають. Це все в багатьох питаннях напружує і місцеве населення. Періодично є відтік. 

«Люди їдуть за більш спокійним життям, за якістю освіти. Виїжджають же в основному сім'ї з дітьми. Наприклад, у 21-му році у Добрянській опорній школі було 280 дітей, зараз вже 214 залишилось». 

Нині дві школи громади працюють в змішаному форматі. Учні найбільшого, опорного, закладу вчаться онлайн. Там тривають роботи з будівництва укриття. 

У Добрянській громаді сподіваються, що новий навчальний рік врешті-решт зможуть розпочати в очному форматі.

Джерело: Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів