Як не допустити професійного вигорання: робота редакцій під час війни

05 СІЧНЯ 2024, 16:44

628

Як не допустити професійного вигорання: робота редакцій під час війни

Як не допустити професійного вигорання: робота редакцій під час війни

Для медійників Чернігівщини Асоціація регіональних засобів масової інформації (АРЗМІ) провела тренінг з оцінки поточної ситуації в редакціях та як уникнути професійного вигорання журналістів під час воєнного стану.

Навчання відбулось 22 грудня в рамках проєкту «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області».

На Чернігівщині у 2022-2023 роках пʼять місцевих газет припинили видання. Падіння тиражів сягає 50 відсотків. Через реформи «Укрпошти» закриваються стаціонарні відділення, зменшується кількість поштарів, редакції нарікають, що газети не доходять до читачів.

Також в умовах бойових дій, обстрілів, особливостей роботи журналістам загрожує професійне вигорання. Передусім – через великий обсяг інформації, навантаження, невизначеність ситуації щодо майбутнього медійного ринку та інші ризики.

– Погодьтеся, журналісти й поза гарячими точками часто перебувають на передовій резонансних подій: від місць злочину та аварій на дорогах до стихійних лих. Зацікавленість учасників щодо профілактики професійного вигорання, ментального здоров’я в цілому стала основою нашої зустрічі, – зазначила Інна Чистенко, психологиня.

Як не допустити професійного вигорання: робота редакцій під час війни

– Це перший досвід Асоціації регіональних ЗМІ для надання саме морально-психологічної допомоги медійникам. Важливо під час війни працювати із колективами, бо кадри для локальних медіа – це найцінніше. Часто медіа тримається завдяки 2–3 працівникам, – каже Олександр Назаренко, голова АРМЗІ, керівник проєкту.

Дмитро Гапоненко, кандидат історичних наук, доцент кафедри права, філософії та політології Національного університету «Чернігівський колегіум», викладач соціологічних дисциплін дослідницького спрямування, провів фокус-групу для оцінки поточної ситуації в медіа та напрацювання варіантів розвитку подій.

Серед проблематики, яку озвучували медійники, – зменшення чисельності рекламних замовлень, скорочення штату працівників через падіння доходів, не своєчасне та неякісне обслуговування пересувними поштовими відділеннями передплатників у селах.

Як не допустити професійного вигорання: робота редакцій під час війни

Як не допустити професійного вигорання: робота редакцій під час війни

Своїми враженнями від тренінгу поділились його учасники.

– Для мене дуже важливим було спілкування з психологинею, – ділиться враженнями редакторка газети «Нові горизонти» з Коропа Людмила Ковальчук. – Ми після сесії з Інною Чистенко ще довго говорили про наболіле. От якраз такі тренінги зараз і необхідні. Бо де знайдеш фахівця у невеликому містечку чи селищі? Тепер маю контакт, який використовуватиму. Звісно, не тільки для себе, а й для читачів наших «Нових горизонтів».

– Усі теми  тренінгу були максимально корисними, – ділиться журналіст газети «Наше слово» та сайту Сусіди.City Віталій Сергійко. – Кажу це не ради компліменту організаторам. І фокус-група, де ми змогли озвучити і самі осягнути наші професійні проблеми. І інтенсивні заняття з психологинею. Хочу, щоб таких заходів було більше!

* * *

Проєкт «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області» виконується за підтримки Посольства США в Україні. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» і жодним чином не відображає точку зору грантодавця

Схожі новини

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

Листоноша з Чернігівщини стала військовою. Її син також служить

24 ТРАВНЯ 2024, 14:45

ТОП-переглядів