Як може змінитися Чернігів завдяки сучасним архітекторам?

14 ЛИПНЯ 2022, 16:49

2146

Урядовці України залучають до ініціативи відмови зруйнованих міст кращих українських та світових архітекторів в рамках ініціативи Re:Create UA. Фахівці поступово визначаються з пулом об’єктів, які потребують першочергової реконструкції. Мова йде не лише про функціональну, а й про естетичну складову. Вже є напрацювання та візуалізації.

До фіналу ініціативи потрапили кілька ідей, які стосуються і Чернігова.

Ось так, наприклад, може виглядати відновлена бібліотека Чернігова, згоріла історична будівля СБУ, кінотеатр Щорса - це бачення від архітектурної школи CGI School.

У закладі говорять - перед тим, як приступити до візуалізації майбутньої реконструкції - ретельно вивчали історичне підґрунтя кожної з чернігівських будівель.

Львів‘янки Ольга Мельник та Ольга Кисіль зробили проєкт 3D візуалізації Дому окружного суду в Чернігові. Будівля, спроєктована іспанським архітектором Мануелем Яновським в 1904, є культурною та історичною пам’яткою. До війни тут розташовувався офіс Служби безпеки України. У лютому 2022 будинок зазнав руйнувань від російських авіаударів.

Ідеєю проєкту було максимально зберегти історичну архітектуру, додавши лише кілька нових елементів. Оскільки в результаті обстрілів було пошкоджено верхню частину будівлі, авторки дизайну вирішили “добудувати” новий скляний дах, де можна буде облаштувати додатковий робочий простір. Також були осучаснені матеріали та кольорова гама споруди.

Наталія Семерей зі Львова осучаснювала будівлю Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва. Вона була побудована наприкінці ХІХ століття. На жаль, у березні 2022 року пам’ятка архітектури була сильно пошкоджена російськими обстрілами.

Вибір саме цієї будівлі для Наталії був обумовлений тим, що вона сама родом з Чернігівщини і дуже любить українську літературу. Дівчина каже, що ця дитяча бібліотека асоціюється у нею з чимось рідним і в той же час казковим.

У проєкті реставрації бібліотеки Наталія зберегла історичний вигляд будівлі. Проте додала затишну терасу з прозорими скляними стінами у садку на задньому дворі. Ця тераса могла б виконувати функцію читальної кімнати просто неба. У цілому дизайн відбудованої бібліотеки символізує збереження культурної та історичної спадщини України.

Іван Наумко працював над проєктом реконструкції обласного молодіжного центру в м.Чернігів у рамках проєкту Re:Create UA.

Оскільки конструктивну частину внутрішнього простору потрібно будувати з нуля, є пропозиція зробити дах плоским і розташувати на ньому ще один поверх, відступаючи від лінії фасаду, щоб не змінювати кардинально вигляд споруди.

Там можна розмістити ресторан з якого буде вихід на оглядовий майданчик в циліндрі.

На фасаді вікна з'єднали у великі вертикальні (де були 2 окремі для двох поверхів). Штукатурку, пофарбовану в жовтий колір, замінили на дорожчу клінкерну плитку, яка збагачує будівлю і контрастує з білими колонами на пілястрами, що додає обємності фасаду

Сходинку біля входу забрали, для зручності людям з обмеженими можливостями, встановили великий електронний екран, для афіші заходів.

Над візуалізацією готелю «Україна» працював архітектор Олег Губанищев від архітектурного бюро Za-Za, Юлія Мосієнко, інше власне бачення надіслала чернігівка Анастасія Месяцева.

Візуалізація Олега Губанищева

Візуалізація Юлії Мосієнко

Візуалізація від Анастасії Месяцевої

Читати також: Психоневрологічна лікарня у Халявині постраждала від російських бомб: нині її ремонтують

Схожі новини

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У Чернігові працює Координаційний центр з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин

14 ЧЕРВНЯ 2024, 15:15

Прослужив 8 місяців: на Харківщині загинув 35-річний стрілець із Носівської громади

14 ЧЕРВНЯ 2024, 14:07

ТОП-переглядів