Чернігівець з позивним «Боцман» вже у перші години повномасштабного наступу ворога був разом зі своїм підрозділом на збірному пункті, а згодом на різних ділянках оборони Чернігова.
Ворог спочатку тиснув на захисників психологічно, розпускаючи чутки про втечу влади і про те, що треба здаватися і не чинити спротив.
Однак хлопці з тероборони витримали і психологічний тиск, і обстріли. Вони допомагали ЗСУ стримувати ворога, а також намагалися тримати порядок у місті.
Зараз бійці тероборони постійно тренуються, освоюють нові зразки зброї і заспокоюють чернігівців – ворог більше не підступить до міста.
«Боцман» боєць тероборони Чернігова, пряма мова:
"24-го я прокинувся від повідомлення по ТБ, зідзвонилися з командиром. Я був вдома. Вночі була тривога. Згадував це число і що робив.
Я просто сказав : Свєта війна почалася, збирайся. День був сумбурний. Потрапили два нові бійці з мого двору. Звернулися і задали питання: йдемо у військомат? Можна? Потім було отримання зброї. Підрозділ з 2014 року. Тероборона наша мрія і розуміння: люди на своїй землі мають готуватися відбити атаку агресора.
Якщо про наш підрозділ - він було сформований. У кожного були завдання. Зібралися швидко. О 10й був сформований і виконує завдання до сьогодні.
Багато прийшли у перший день, а потім було досить людей. Нас не беруть, кажуть. У вас є квартал, відповідаю. З’явилося тоді багато барикад. Кожен розумів, що квартал буде виконувати задачі. І з коктейлями можуть зробити це. Що не зможе зробити регулярна армія. Вони знають кожну стежину, як зайти позаду, з іншої сторони.
Ситуації були різні. Багато було. Приміром, була серйозна задача. Коли працювала арта треба, була розвантажувати снаряди, і у хлопців були сині руки. А це обстріли йдуть. Руки та ноги відпадають, страшно впустити. Через 3 хвилини відпрацювала і відіграла вирішальну роль.
У перші дні була паніка, так хтось її задумав. Наш підрозділ взяв відповідільність. Казали, що влада, СБУ, всі втекли, треба кидати зброю і розходитися, але ми прийняли рішення, що стоїмо. Коли став ранок, коли чутки пішли - це була перемога, це перший крок до того, що Чернігів був не здано. Ми були мотивовані, і нас нічого не зупинить.
Ми готові, але без щоденних тренувань треба повторювати матеріал. Це треба кожен раз. Зараз нові вводні, шахіди літають. Відкриваються нові види зброї. Є час цим занятися. Є спеціалізована інформація. Є ресурс тероборони, багато інфо про тактику, малі групи. Ми відпрацьовували. Ми виконуємо задачі по місту. Всі мотивовані.
Чернігівці можуть спати спокійніше. Це не 24 число. Зараз по іншому лінія оборони. Зроблено висновки, і не так можемо зустріти ворога.
Їх люди невиправні. Бачимо їх вислови. Війна продовжиться довго. Ми думали 3 місяці. Буде як мінімум рік. Я не повернусь до цивільного життя, поки це буде потрібно буду захищати свою країну місто і землю".
"Час Чернігівський" розповідав про бійця тероборони у Чернігові: збиття літака Красноярцева було переломним моментом. Всі зрозуміли, що їх можна бити, - тероборонівець Олексій.
* * *
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.