Візуальне ґвалтування Києва: прилуцького мураліста розкритикував столичний блогер

Лис 01, 14:47

933

Відомому українському художнику-муралісту Віталію Гідевану, який родом з Прилук, та київській художниці Євгенії Фуллен дісталося від знаного столичного піарника та медійника Андрія Федоріва. Роботи Гідевана та Фуллен Федорів обізвав «мурою».

Він опублікував масштабний пост на тему засмічення Києва муралами. Пост отримав широкий резонанс.

«Візуальне ґвалтування Києва... Я дуже злий.

Мура. Мурка. Мурали.

Наше міське середовище й так засране й хаотичне - кіоски, вивіски, борди, балкони в склопластику, римські колони з гіпсокартону з позолотою, новобудови «чоловійники», що помножено на радянську сірість, ділити на дореволюційні будинки в жахливому стані. Плюс військові руйнування та споруди. Бардак в жанрі «я так бачу» й «мені тільки спитати». Кожен сам за себе в цій урбаністичній грі.  Але! Цього мало.

Зверху ще намалювали криві шкільні малюнки. Один прямо навпроти Kooperativ....

Я не знаю хто це робить й навіщо. Але це злочин. Це настільки аматорство, що навіть нема про що говорити. Люди, які це мазюкають, мають бути поза будь яким культурним контекстом й, здається, або навіть не розуміють що коять, або це тупо диверсія.

Це треба зупинити й замалювати негайно.

Київ - Європейська столиця, а не провінційний бордель», - пише Федорів.

Свій допис він, зокрема, проілюстрував і фото муралів, які йому не сподобалися. У створенні муралу з лицарем та королевою брала участь донька ніжинського професора Рита Луняк.

Мурал з лицарем та королевою у Києві

Під гарячу руку медійника потрапила і робота Гідевана на одній зі столичних дитячих поліклінік, де з метою утеплення зняли мозаїчне панно, утеплили і поверх зробили мурал на тему гурту Nirvana.

Мурал на одній зі столичних дитячих поліклінік

В свою чергу Євгенія на критику відреагувала доволі різко. Свою позицію вона оприлюднила у інстаграмі. Скрін додаємо. Вона зауважила, що у цькуванні вбачає політичний підтекст.

Віталій Гідеван поки ніяк не коментує цю ситуацію.

Один із муралів у Києві

Чимало користувачів стали на захист художників.

Катерина Сорока:

- Це дитяча поліклініка, за стіною, яку утеплили, дитячі басейни, а зверху зробили відповідний малюнок. Чи краще дітям було без утеплення, але з мозаїкою?

Інга Леві:

- Katerina Soroka так, краще. З майолікою. І без конченого мурала. Систему опалення модернізували? Вікна поміняли? Може, не треба було утеплювати стіну? Утеплення робиться в останню чергу, якщо недостатньо попередніх заходів.

Володимир Боришкевич:

- Бачив його вживу, нормально зробили. Не можу зрозуміти в чому тут "зрада")

Марта Лях:

- Inga Levi так я ж і написала людині, що то не мозаїка була, і її не замалювали, а утеплили, за пів року до..  Чи ви просто пишете бездумно? Це хороший малюнок, навіть якщо і варіація на Нірвану, за стіною ж басейн як ні як. Краще ніж холодна депресивна, розбита стіна совдепу

Ольга Стенко:

- а малюка щоки - з етикетки згущеного молока))

Артем Гріненко:

- Краще дивитись на подряпані фасади? До речі, в Європі є також багато муралів.

Олексій Лещенко:

- Є такий жанр мистецтва - примітивізм. Я бачив схожі роботи на Карибських островах (але оформлені як картини) - місцеві ними пишаються і показують туристам.

Айше Борсеітова:

- Взагалі не згодна, якби це малювали б  на красивих і  нових будівлях чи дуже старовинних як на Подолі, ще одна справа. Але мурали малюються на ублюдських радянських будівлях хоч якось це все лайно і все що навколо  прикрашаючи.  Звісно деякі з  саме цих муралів такі собі, але є дуже багато крутезних муралів у Києві і біля ТРЦ Україна наприклад, тощо. А от кіоски і бігборди треба спалити напалмом, так.

"Час Чернігівський" писав про мурали та художників: 

Схожі новини

Вдвох були на бойовому завданні: на Чернігівщині прощались із братами, які загинули в один день

Гру 03, 09:46

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

ТОП-переглядів