Чернігівському Центрі регіонального розвитку діє виставка унікальних картин, які зображають зруйновані росіянами українські будівлі. Картини створені у старовинній народній техніці витинанки.
"Ця старовинна техніка витинанки – це те, що раніше робили як вирізки для прикрашання осель. Витинанки вирізняються тим, що мають у собі орнаментальну символіку. Наприклад, дані роботи вони створені як фіранки, тобто те, що на шибках раніше в хатах було. Люди вірили, що заходити можуть духі страшні, томи робили такі обереги. Тому вся символіка унікальна. І в моїх роботах символи конкретного регіону. Тобто тут кожна будівля конкретна і підписана. І тут зображені саме орнаменти конкретного регіону, де знаходиться будівля", - пояснює Наталія Курносова, мисткиня.
Наталія Курносова родом із Дніпра. Каже: раніше працювала зовсім у інших техніках, але російське вторгнення все змінило.
"Після повномасштабного (вторгнення - ред.) я перестала писати, просто не змогла. І в мене з’явилась потреба різати. І витинанки, я займалась ними з дитинства, створився новий синтез мішаних технік. Такого ще не робили. Це авторські техніки, вони заради сенсу, а не заради техніки", - розповідає Наталія.
Виставка вже побувала у Німеччині, Норвегії та Польщі, а тепер – у Чернігові, одному з найбільш зруйнованих рашистами українських міст. У Центрі регіонального розвитку виставка діятиме до четвертого січня.
"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові показали як виглядає оновлена читацька зала бібліотеки імені Коцюбинського