У Чернігові знову ностальгують і згадують культовий фонтан у центрі міста - “Жабки”. Опитування на тему наскільки добре містяни пам’ятають цей об’єкт і чи має громадськість бажання повернути споруду назад у сквер імені Попудренка - запостив Чернігівський туристично-інформаційний центр у фейсбуці в кількох спільнотах.
Опитування справило блискавичний ефект і стало вірусним, чимало містян репостили його (загальна кількість шерів склала 61), а у коментарях написали власні рефлексії щодо ностальгії чи її відсутності за фонтаном.
Думки розділилися - хтось вважає об’єкт однією з найбільш знакових споруд міста, інші, навпаки, міркують про те, що фонтан не залишив жодних спогадів, а тому не варто його і відновлювати.
Загалом, чернігівці лишили кілька сотень коментарів. У дискусії взяли участь чимало відомих чернігівців - Іван Богданов (художній керівник та головний диригент академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського), Олександр Бронзов (художник-коміксист), Олександр Ларченко (екс-глава Чернігівської райради), Оксана Рубан (волонтерка), Олена Маковій (підприємиця), Сергій Петрикей (спортсмен, засновник клубу “Рукопашний бій”) та багато інших.
- А верните и моим родителям их 18 лет?!
- Пам'ять - то складна штукенція. У декого тільки жабки залишились, все інше стерлося!)))
- Поверніть пломбір і ковбасу за 2.20!!!!
- Більш нема на що кошти витратити? З якістю виконання робіт від фірм нашого недомерка вони простоять рік і розваляться. Вкладіть кошти в лікування дітей.
- Это фонтаны НАШЕГО детства... старшее поколение вспоминает их, как самое доброе и самое лучшее, самое веселое…
- Виктор Козлов, серьезно? Я старшее поколение, и никаких таких ассоциаций не возникает. Сейчас фонтаны лучше и гораздо интересней.
- Виктор Козлов, сейчас я уже старшее поколение. Зачем нам в Че это колхоз?
- Я не предлагаю их вернуть, но в детстве они мне очень нравились…
- Алексей Новиков, Чернигов. Мама, папа, солнце, морожка и мусорка в жабках. Поющие фонтаны гораздо лучше.
- Людмила Лысенко, поинтересуйтесь какие фонтаны в Виннице.Так вот по затрате денежных средств на этот поющий фонтан у нас должен быть круче.
- Алексей Новиков, и что? Давайте уберем фонтан и поставим бестолковые жабки. Вы б ещё короткие штанишки одели и барабан в руки взяли ,ведь это воспоминание детства.
- Як же добре, що цього "легендарного" неподобства в своєму місті не пам'ятаю. Шановні, працюйте, у вас добре виходить розвивати туризм в Чернігові).
А за недолугим совком є кому посумувати і без вас
- Той хто під вибори поверне жабок, рано чи пізно під вибори поверне і Лєніна...
- Жабки это символ чернигова как и пушки, вернуть
- Исходя из многих комментариев людей младшего поколения , можно сделать вывод ---- нахер снести центр города --- это убожество социализма и построить современный долговязый ситицентр с километровыми пробками на светофорах . А грядущие поколения будут радоваться , что не застали эту примитивную архитектуру . Или как ???
- Чудо фонтан. Діти дуже любили там бавитись
- Шановні коментатори . У нашому місті були уцілілі Симаргл і жабки , пам'ятки язичницької культури. Поцікавтеся , що вони означають. Пригадайте , чому в дитинстві нам наказували не вбивати жаб .
- Символ теперішньої влади.
- Пам'ятати добре,але повертати то жах,а для чого пост?мабуть покажуть потім по типу,вот граждане хотять зеленую жабу?
- Мені сумно що їх нема, та повертати їх -- абсолютне безглуздя
- Звичайно, пам'ятаю. Моя донька проводила там з дідусем всі вихідні, так як проживали ми поруч на Шевченко, 9. Але я би не сказала, що це потрібно повернути. На їх місці шикарний фонтан і біля нього росте вже декілька нових поколінь чернігівчан. Життя йде вперед і місто оновлюється і гарнішає. А жабки.....вони дорогі в наших спогадах і все , як і наша молодість.
Час від часу у Чернігові ностальгують за культовим об’єктом, який звели у далекому 1937-му.
Після війни фонтан реставрували і він став виглядати дещо інакше: скульптурна група хлопчиків суттєво поменшала - тепер їх стало лише троє.
У 2002-му споруду демонтували, оскільки її неможливо було відновити повністю, оскільки сквер і фонтан були нижчі ніж оточуючі дороги десь на метр. За словами будівельників і проєктантів було неможливо підняти фонтан. Потрібно було або повністю знести споруду, або засипати.
Під час ремонту вціліли тільки кілька жабок, яких викупив місцевий підприємець Валерій Чемеров та встановив на власному подвір’ї.