Болгарка, зварювальний апарат, лінійка, олівець, от і все, з чим працював автомеханік, пояснює Дмитро Науменко телеканалу «Прилуки».
«На виготовлення авто пішло 2 місяці. Ідея виникла давно, щоб допомогти хлопцям. Це авто заточене під різні задачі - вивезення поранених, підвіз боєприпасів тощо», - говорить Дмитро.
Дмитро Науменко
Базою для багі виступила Нива, адже вона проста і недорога в обслуговуванні. Запчастини на це авто знайти нескладно. У ремонті - теж дуже просте.
Дмитро за фахом електромонтер, працює у місцевому центрі науково-технічної творчості молоді керівником гуртку картингу. Своєю ідеєю - створити багатофункціональний багі для захисників - поділився з батьками вихованців. Відгукнувся приватний підприємець Сергій Шепітько, батько одного з хлопців, який погодився профінансувати проєкт. Каже: думав недовго. Плюс, також виступив співавтором.
«Я в нього повірив. Я тестував цю автівку і все, що він зробив - мені сподобалось», - розповів бізнесмен.
Сергій Шепітько з сином
Від оригіналу у багі лишилася тільки ходова частина та технічні вузли, начинка і двигун.
Також в авто підняли підвіску для кращої прохідності, посилили амортизатори, аби автівка мала більшу вантажопідйомність, аби полегшити конструкцію і зробити мобільною - замість даху покрили тентом.
Довжина відкритого кузова - 2 метри, що дозволяє транспортувати поранених з більшим комфортом. Салон авто - теж модифікували. Панель лишили від Ниви. Сидіння - виготовили за лекалами у Києві. Подушки на липучках, що дуже зручно при митті. Авто помили, а подушки - лишилися сухими.
Розробник каже: якщо хтось забажає профінансувати ще одну таку автівку - із задоволенням включиться в роботу.
Джерело: «Прилуки»
"Час Чернігівський" писав про таке: Винахід з Чернігівщини: стрічки для маскувальних сіток нарізає верстат