11 громад отримали шкільні автобуси. Основну суму коштів надала держава, іншу - виділили самі громади. Вартість одного автобуса понад 3 мільйони гривень і прикордонна Семенівка просто немає таких грошей, каже її очільник. В громаді, яку постійно обстрілюють, лише одна школа, куди здійснюють підвіз дітей.
Сергій Деденко, голова Семенівської громади:
У нас регіон специфічний, майже всі школи - онлайн, крім однієї, яка у змішаному форматі. Привозимо туди дітей. Після війни вже повноцінний буде підвіз і навчання. Враховуючи реформування галузі освіти, нам знадобиться більше автобусів, громада велика, відстані великі, дітей небагато.
А от у Куликівській громаді хочуть, аби діти з особливими потребами мали змогу повноцінно навчатися у школі. Таких учнів у громаді шестеро. Вони переважно вимушені вчитися дистанційно, а спеціалізований автобус відкриє для них не тільки свої двері, а й нові можливості.
Тетяна Сосімович, Перша заступниця голови Куликівської громади:
Сьогодні важливий день для нас, отримали інклюзивний автобус для дітей з особливими потребами для куликівського ліцею. Це опорний заклад громади, в який підвозяться діти з 14 населених пунктів. Є діти з особливими освітніми потребами. Цього автобусу не було, це перший, який забезпечить безпечний підвіз і на сьогодні це дуже важливо.
В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА:
Я дякую громадам за проактивність, що виділяють співфінансування і дякую, що є державна субвенція і ми її зробили швидко і це відбулося. І напередодні холодів поїдуть автобуси у громади .
Громади Чернігівщини мають ще значну потребу в оновленні і поповненні шкільного автопарку. Чимало автобусів було знищено під час ворожої окупації, частину довелося передати на потреби ЗСУ. Наразі обласна військова адміністрація формує нову партію шкільних автобусів і за умови надходження коштів їх можуть придбати ще до кінця цього року.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко