Срібний перстень із цінним каменем знайшов під обшивкою власного дому чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук. На срібному персні є навіть номер проби, а от що за камінь, інкрустований в каблучку – дослідник не знає. Припускає, що це або рубін, або гранат.
«Реставруючи фасад свого будинку за допомогою «Чернігівського дерев'яного мережива», знайшла за сосновою обшивкою зрубу ось таку срібну каблучку, - похвалився знахідкою у себе на сторінці у Фейсбук відомий мандрівник. – Срібло з часом потемніло, але на ньому залишилась проба. Камінь схожий на гранат. Хто і для чого поклав (або сховав) перстень між дошками обшивки – невідомо. Так само як і те скільки часу він там пролежав (будинок побудований у 1850 році)».
Спочатку Олександр Волощук думав, що камінь на каблучці – гранат.
Однак, один із знавців стверджує, що гранат є надто цінним, щоб опинитись в такому будинку. Олександр Паничев
«Рубін такого розміру та кольору (а цей колір має назву «голуба кров» вартує дорого», - пояснює один із знавців чернігівець Олександр Панічев.
Журналіст Вадим Балінський стверджує, що, камінь схожий на гранат. Він розповідає про сакральний зміст такої схованки: «…Він не просто так там схований. Гранат має великий інформативний зміст, пов'язаний з нерозділеним коханням та приворотом, адже гранатове намисто підкладали у помешкання дівчини, яка відмовляла чоловіку у коханні аби вона стала прихильнішою до нього. Гранат використовували друїди аби ніхто з людей не дізнався, де вони проводять свої магічні практики, а Джон Ді – один з перших алхіміків та розенкрейцер – вважав, що гранат здатен впливати на свідомість людей, особливо жінок.З дається автор «Гранатового браслету» щось подібне розповідав, коли збирався написати це оповідання...».
Аби оцінити знахідку Олександр Волощук збирається проконсультуватись із ювелірами.
Автор: Віталій НАЗАРЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Науковці обстежили довбанку, віднайдену рибалками під Черніговом
- Будівлю зруйнували росіяни, залишились тільки підвали: яка доля будинку «чернігівського упиря»?
- У Національному музеї історії показали знахідку з Чернігова, зроблену майстрами Лотарингії