Мова йде про спеціальну кореспондентку ТСН Валентину Доброту, яка понад чверть століття присвятила друкованому слову та телесюжетам. Про те, що журналістка стала лауреаткою відомої премії - вона повідомила у соцмережах і відмітила ТСН.
«Це було неочікувано. Та і я досить скептично ставлюся до нагород. Водночас, коли твою працю оцінюють зі сторони, значить я всі ці роки працювала недаремно», - скромно сказала пані Валентина.
Цьогоріч на премію було висунуто 29 жінок, більшість з яких повʼязали своє життя з обороною України. Нагороду здобули волонтерки, військові, медикині, підприємиці та інші.
У коментарі виданню «Детектор медіа» журналістка розповіла, що дізналася про своє номінування від президентки МГО «Жінка третього тисячоліття» Лідії Лісімової. Це було несподіванкою. Спершу пані Валентина відмовлялася, оскільки вважає, що це її робота, але зрештою погодилася прийняти відзнаку. За її словами, свого часу лауреатками цієї премії ставали її колеги Алла Мазур та Соломія Вітвіцька.
«Цього року я була в одному списку з військовослужбовицею Валерією Суботіною, оперною співачкою Людмилою Монастирською. Загалом нагороджено 29 жінок, історії кожної з них справді неймовірні. Це жінки, для котрих, здається, немає нічого неможливого. Що значить ця нагорода для мене? Це означає, що моя праця не була даремною, значить, мене дивляться, можливо, навіть прислухаються, не виключено, що я вплинула і змінила чиєсь життя. Для мене це цінно. Це справді надихає», — зацитував Детектор журналістку.
Організатори премії «Жінка третього тисячоліття» на офіційній фейсбук-сторінці зазначили, що завдяки сюжетам пані Валентини «українці дізнаються про історії тих, хто нас захищає, тих, кого вже, на жаль, немає серед нас, тих, завдяки кому ми живі й існує наша країна.
«Пані Валентина, зокрема, знімає репортажі на кордоні з росією — на Сумщині й Чернігівщині. Саме на Чернігівщині знімальна група нещодавно потрапила під ворожий обстріл. Професія, яку обрала пані Валентина, є однією з найважливіших і найнебезпечніших. І війна ще раз це довела», — йдеться в дописі.
Серед номінанток на премію — військовослужбовиця та журналістка Валерія Суботіна, волонтерка та громадська діячка Лариса Байдюк, учасниця Революції гідності, волонтерка Юлія Вотчер, голова та засновниця ГО «Європейська асоціація жінок України» Віолета Дворнікова, директорка громадського об’єднання «Відроджена» Світлана Пенькова, науковиця, перекладачка Марія Гуцол, військові медикині Олена Кобринська й Світлана Ткачик та інші.
Мало хто знає, але столична знаменитість Валентина Доброта - є чернігівкою. А точніше, уродженкою Куликівщини. Детальніше про це «Час Чернігівський» писав тут. Вона народилася і виросла у Салтиковій Дівиці. Її перші кроки у журналістиці починалися якраз тут - у районній газеті «Поліська правда», одного з найстаріших видань регіону, якому майже століття.
"Час Чернігівський" писав про таке: