Постраждалим жителям одного з найзруйнованіших сіл Чернігівщини Новоселівки благодійники привезли першу партію твердопаливних котлів. Жанна з чоловіком відбудовують житло власними силами і за допомоги благодійних фондів.
Жанна, постраждала жителька Новоселівки:
Дякую всім фондам, що збирають і допомагають таким як ми. Коли відбудуємося, то запрошуємо всіх, поп’ємо чайку і будемо згадувати все, як страшний сон.
В будинку раніше був газ. Однак за його відновлення газовики зажадали від пострадалих космічну суму.
Жанна, постраждала жителька Новоселівки:
Воно так дорого. Проект треба по-новому, бо дім став меншим. Треба перероблювати техпаспорт, нові техумови. Сказали - до 100 тисяч. Нема таких грошей.
Тому родина вдячна за подарований твердопаливний котел, як і їх постраждалі сусіди по вулиці.
Антоніна та Леонід, постраждалі жителі Новоселівки:
Ми зараз в модульному містечку находимося, не добудували. Волонтери допомагали. Вікна, двері є. Внутрішні роботи зараз. Опалення нема. Поставимо котел, який нам доставили і буде в домі тепло. Дай бог здоров’я тим, хто потурбувався.
Олександр, постраждалий житель Новоселівки:
Щиро дякую, що допомогли. В плані котла для опалення. Котел був, але все згоріло, розбили. Це велика допомога. Для опалення дому.
Загалом для Киселівської громади благодійники «Фонду відбудови України» закупили у чернігівських виробників 30 твердопаливних котлів. Фонд, донорами якого є підприємці з Данії, допомагає Чернігівщині будматеріалами, генераторами і навіть шкільними автобусами.
Олександр Шиндановін, представник БО «Фонд відбудови України»:
За зверненням ОВА до фонду ми знайшли виробників у Чернігові. Зміг надати Кронас знижку. Були зроблені у Чернігові котли, які роздаються людям, які постраждали від агресїї рф.
Сергій Крамаренко, в.о. начальника Чернігівської РВА:
Це важливо, бо маємо проблеми з газопостачанням. Котли твердопаливні є надійним постачальником енергії. Вдячні фонду. Знаємо, що вони працюють в Чернігові і області і в подальшому матимемо спільні проекти для людей, які втратили житло.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Ліси заміновані - важко дістати дрова: жінка із прикордоння про те, як допомогли благодійники