Від чиновників міськради Чернігова вимагають не залишити містян без тепла

28 КВІТНЯ 2023, 18:29

2751

Олексій Єпінін та Віктор Геращенко

Наступний опалювальний сезон для Чернігова знову може опинитися під загрозою. Міська рада за рік так і не повернула у комунальну власність ТЕЦ, попри гучні заяви і обіцянки колишнього мера.

Вже кілька разів переносилася дата припинення договору оренди. Крайній термін минув.

Днями Орендар фірма Технова подала до суду позовну заяву «Про визнання договору припиненим та зобов’язання вчинити дії» і заявила про фактичне блокування передачі ТЕЦ громаді міста.  Міські чиновники не приховують, що процес гальмується насамперед через борги за енергоносії, хоча рік тому запевняли, що заборгованість не перейде в спадок місту.     

"Сама передача майнового комплексу – це тільки одне питання, друге – це боргові зобов’язання. За спожиті енергоносії. На 1 березня за газ – 1,6 млрд гривень. Зрозуміло  такі борги великі для міського бюджету і любі підписання договорів КП з НК Нафтогаз з’явиться питання правонаступництва і погашення цього боргу", - каже Віктор Геращенко, заступник міського голови Чернігова.

Ситуацію щодо передачі ТЕЦ Чернігову обговорювали на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Начальник Чернігівської обласної військової адміністрації Вячеслав Чаус вимагає від чиновників надати детальний покроковий план дій з конкретними термінами виконання щодо передачі ТЕЦ громаді Чернігова.

"Щоб не було як у вересні, коли тут збиралися в присутності заступника міністра і міська рада звітувала, що входить в опалювальний період, з комунальним підприємством, а виявилося не входить. Вмовили тоді всі ТехНову пройти цей період. А зараз після серпня ТехНови не буде. Треба чітко розуміти як входити в опалювальний період. Треба розуміти сьогодні. Не можемо тягнути до серпня, чекати розірвання договору", - пояснив В’ячеслав Чаус начальник Чернігівської ОВА.

ТЕЦ наразі подає тепло у понад 500 багатоповерхівок Чернігова, що складає майже половину від всього житлового фонду.

"Час Чернігівський" докладно писав про цю проблему, подаючи аргументи всіх сторін конфлікту: Через бездіяльність Чернігівської міської ради наступна зима може бути без опалення для половини міста.

Схожі новини

«Усі зливають, я страждаю»: у квартирі каналізаційні фекалії стоять у ванній і туалеті

01 СЕРПНЯ 2026, 18:37

«Ромко, лише не замовкай, говори»: мати врятувала сина після атаки FPV-дрона

01 СЕРПНЯ 2026, 14:20

Пряма мова

Що вас дістало? Спитали у чернігівців

01 СЕРПНЯ 2026, 13:12

На Чернігівщині солять сіно: навіщо?

01 СЕРПНЯ 2026, 11:26

У заповіднику в Чорнобилі показали плаваючих кабанів

01 СЕРПНЯ 2026, 09:44

Горіли авто та будинок: росіяни обстріляли дві громади на Чернігівщині

01 СЕРПНЯ 2026, 08:54

Росіяни поцілили по двох енергообʼєктах на Чернігівщині: в яких районах проблеми зі світлом

31 ЛИПНЯ 2026, 20:40

ТОП-переглядів