29 червня, у день Петра і Павла по-новому, у Бобровиці був всеукраїнський фестиваль «Петрівські переспіви». Було 38 колективів. Більше як чотириста учасників.
— Загалом цей фестиваль народного мистецтва ми проводимо вчетверте. Щороку на свято Петра і Павла або напередодні. Але перші рази він був регіональним, — розказує ініціаторка заходу Людмила ЛУЦЕНКО, начальниця відділу культури та туризму Бобровицької міської ради.
Свято Петра і Павла за старим церковним календарем 12 липня. Тепер воно 29 червня.
— Уперше у 2021 році співали в парку. Так і має бути. У 2022 році фестиваль провели онлайн. Колективи надсилали відеозйомки виступів. А ми їм — дипломи про участь і логотипи фестивалю. Це статуетка з бобром усередині (бобер — символ Бобровиці) і вишитий рушник навколо нього. 15 сантиметрів висотою.
А в 2023 і цього року проводили вже в міському палаці культури. Зробили святкову ходу на площі, заспівали «Червону калину». І пішли всередину.
Надалі хочемо проводити в Катеринича. Ще є деякі технічні питання, які в цьому році не встигли вирішити. Це наша історична пам’ятка, маєток Катериничів. Був у нас такий меценат з Марківців.
Фінансування фестивалю було з міської ради. У міській раді розроблена програма на проведення, статуетки, дипломи і довіз місцевих учасників. Колективи з сіл громади привозили місцеві агропідприємства, які орендують там землі: «Земля і Воля», «Козацьке».
Приїхав відомий фольклорний колектив «Громиця» з Києва. Керівник Євген Пихтін. Зацікавилися нашим фестивалем.
Наймолодші учасники — танцювальний колектив «Спалах» Бобровицької школи мистецтв. Діти від семи років. А найстарші — колектив «Берегиня» із Козацького, йому понад 40 років. Учасниць залишилося п’ять, під 90 років кожній. Найстарша — 86-річна Катерина Бурзак, солістка-виводчиця. Ходить з двома паличками, але їздить, виступає. Керівник — Оксана Пильгун.
Допомагав вести і співав Ярослав Мамиконян, студент Київського інституту культури та мистецтв, з Бобровиці.
- Фестиваль почався о 12.00, закінчився о 16.00. Тривоги жодного разу не було. Якби сирена залунала, у нас є укриття в будинку культури і в бібліотеці поряд. Там можна було б розмістити всіх учасників. Співали обядові, петрівські пісні, обжинкові. Народні танці танцювали.
Зібрали понад 11900 гривень на дрон для 116-ї бригади ЗСУ. А на наступному концерті збиратимемо для реабілітації Павла Синяноса з Кобижчі. Він отримав дуже важке поранення, коли виносив з небезпечної зони молодих побратимів.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА. Фото надане Людмилою Луценко
"Час Чернігівський" писав про таке: