В Ягідне повернувся юнак, якого окупанти вивезли в Білорусь

19 ТРАВНЯ 2022, 12:17

45070

В Ягідне повернувся юнак, якого окупанти вивезли в Білорусь

Фото: поліція Чернігівської області

14-річний Сергій Сорокопуд повернувся додому в село Ягідне Чернігівського району. Пораненого хлопця вивезли в білорусь російські військові. Забрати ж його назад допомогли ювенальні поліцейські. Про це на Facebook-сторінці повідомляє поліція Чернігівської області.

Родина Сорокопудів, яка проживає в Ягідному, під час окупації втратила житло — на початку березня в нього влучив ворожий снаряд. Жили у підвалі місцевої школи, де було ще понад три з половиною сотні людей. Біля школи Сергій і отримав поранення в спину, осколок пішов у легеню.

Окупанти, як зуміли, надали хлопцю першу допомогу. А після уколу та крапельниці знову відправили до підвалу ночувати. Вранці Сергія відвезли в інше село. Казали, повезуть в росію. Як виявилося — в Гомель. Там йому зробили дві операції (були переламані два ребра і трохи зачепило легеню).

Ніякого зв’язку з сім’єю підліток спочатку не мав. Лише коли українські війська вигнали окупантів з Чернігівщини, батьків розшукали наші військові разом з волонтерами. Небайдужі білоруські медики розмістили у фейсбуці повідомлення про Сергія. Коли у сім’ї з’явився телефон (замість відібраних та знищених ворогами), одразу набрали вказаний у фейсбуці номер білоруського мобільного оператора. То була медсестра, яка доглядала за юним українцем. Надалі через цю жінку рідні Сергія підтримували з ним контакт.

Читати також: Із рушницею проти танків: житель Ягідного стріляв по окупантах, які вдерлись у село

Залишалося найголовніше — повернути хлопця на Батьківщину. Схема виявилася непростою. Складності додавало й те, що офіційна білоруська медицина не погоджувалася віддати хлопця сестрі — тільки батькам. Між тим, мати хворіла, а батько не мав права перетинати кордон. Зрештою, проблему вдалося подолати, й сестра хлопця Аліна вирушила за братом — через Польщу до Мінська, а далі — у Гомель.

— Співробітники ювенальної превенції не тільки допомогли покроково виробити шлях, а й вживали заходів, щоб до мінімуму звести ризики небезпеки на всіх етапах, — розповідає начальниця відділу ювенальної превенції поліції Чернігівщини Оксана Огненко. — Я особисто постійно спілкувалася телефоном з Аліною та скеровувала її дії. Також ми тримали зв’язок з прикордонниками, і вони інформували, де перетнути кордон буде реально та безпечно. Окремо подякую за велику допомогу колегам з ювенальної превенції Волині. Вони «підхопили» наших мандрівників, щойно ті в’їхали в Україну, та забезпечили їм комфортний відпочинок і добре харчування.

За інформацією поліції Чернігівської області, Аліна та Сергій уже вдома на Чернігівщині.

 

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів