В ліси Чернігівщини повернувся бурий ведмідь

31 ТРАВНЯ 2023, 11:47

2345

В ліси Чернігівщини повернувся бурий ведмідь

Сліди ведмедя

Сліди бурого ведмедя помітили на околиці села Отрохи, що в Чернігівському районі поблизу Морівська

Засновник Природничого центру "Міжрічинська пуща" Андрій Сагайдак ділиться фотографіями і пише про те, що звір пройшов уночі городами, залишивши досить чіткі відбитки лап і характерну "клишоногу" слідову доріжку. 

"Для мене, як для любителя-слідопита, це найкраща знахідка за усю "професійну кар'єру", - пише природолюб.

В ліси Чернігівщини повернувся бурий ведмідь

В ліси Чернігівщини повернувся бурий ведмідь

В ліси Чернігівщини повернувся бурий ведмідь

У нашій країні ведмідь - вид, що перебуває під загрозою зникнення. Його занесено до Червоної книги України.

Невелика популяція ведмедя є в Українських Карпатах.

В Українському Поліссі ведмідь постійно мешкає лише у Чорнобильському біосферному заповіднику. Зрідка його заходи відмічають у районах прикордонних із Білоруссю та росією.

У лісах межиріччя Дніпра-Десни ведмідь зник близько 90 років тому. Тому знайти його сліди нині - особливо приємно.

"Наш ведмідь - великий молодий самець. Саме для них характерні далекі мандрівки на початку літа. Імовірно звір перебуває у пошуках пари та придатної для життя території", - припускає Андрій Сагайдак. - Небезпеки для людини цей ведмідь не становить. Звір хоч і сильний, але обережний і сторожкий. Живиться він переважно рослинними кормами, личинками комах і падлом. Але пам'ятати про його присутність у лісі варто".

Сагайдак сподівається, що у ведмедя все складеться добре. За словами природолюба, рівно 20 років тому на цій території вперше, після тривалої відсутності, відмітили факт розмноження рисі.

"Час Чернігівський" писав про природу: 

Джерело: Віталій Назаренко. Фото Андрія Сагайдака

Схожі новини

Олігофренія чи алкоголізм? На Чернігівщині чоловіка засудили за неявку до ТЦК

22 ЛЮТОГО 2025, 19:37

Вiдео

«Чернігівводоканал» засекретив інформацію про кошти, які витратив на піар

22 ЛЮТОГО 2025, 17:44

Пацієнтка з Чернігівщини: «Прищик був невеличкий. Виріс. Став пухлиною»

22 ЛЮТОГО 2025, 15:18

Шукають свідків: у дитячому кафе обмалювали стіни, розбили два унітази, люстри та сигналізацію

22 ЛЮТОГО 2025, 14:42

Над Чернігівщиною збивали "шахеди": статистика за добу

22 ЛЮТОГО 2025, 11:17

Син вбив матір і пішов до церкви

22 ЛЮТОГО 2025, 10:24

Який підхід допоможе учням швидше освоїти математику в школі?

22 ЛЮТОГО 2025, 10:18

ТОП-переглядів