Кіра з Ніжина вже вдруге в стоматологічному кабінеті чернігівської обласної дитячої лікарні. Досвідчена лікарка Тамара Дударенко перевіряє стан зубів та дає важливі поради маленькій пацієнтці та її мамі.
У тебе флюороз. Багато фтору у воді. І це захворювання у дітей з Ніжина і Прилук. Що я тобі рекомендувала? Яку пасту? Рекомендували зубну пасту, щоб було багато кальцію і без фтору. І фільтровану воду, щоб мама робила і час, і їжу з фільтрованої води.
Інна, мати маленької пацієнтки:
Перше враження позитивне склалося. Кабінет оновлений. Все сучасне. Для діток сучасний дизайн дуже важливий, щоб не боялися. Регулярні огляди важливі. Окрім щоденного догляду, обстеження має бути раз на рік чи півроку. Від лікарів дізнаємося багато: як доглядати, чи про воду, як у нас, бо проблеми потім здолати не можна.
В обласній дитячі лікарні у 2024 році оновили стоматологічний кабінет. За кошти з обласного бюджету придбали якісне обладнання і матеріали. Зокрема, стоматологічні установки з кріслами, повітряні та парові стерилізатори, ультрафіолетові камери, фотополімерні лампи та багато іншого.
Тетяна Лебедєва, директорка чернігівської обласної дитячої лікарні:
Стоматологія у нас існує давно, але більше для дітей, що в стаціонарі. Минулого року вирішили розширювати доступність і маємо такий чудовий кабінет.
Ірина Мельнікова, лікар-стоматолог дитячий:
Вся апаратура оновлена, якісна, сертифікована, за євро стандартами. Матеріали для пломбування, для видалення, все йде якісне.
Стоматологи кажуть, що проблеми зі здоров'ям зубів у малечі і підлітків зараз серйозні. Особливо це відчутно у тих дітей, які приїздить з громад. Тому зараз в стоматолічному кабінеті обласної дитячої лікарні надають послуги не тільки маленьким пацієнтам зі стаціонару, а й дітям з Чернігова та області.
Тамара Дударенко, лікар-стоматолог дитячий I категорії:
Приїздять багато дітей з області в поліклініку. Є перелік лікарів, можуть прийти до нас. У нас є телефони, є телефони в реєстратурі, на сайті і сторінках у соцмережі нашої лікарні. Хай записуються і приходять, будемо раді.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди