В Андріївці окупанти погрожували знищити село танками, тримали в заручниках старосту і пограбували базу відпочинку

27 ЧЕРВНЯ 2022, 12:17

2366

Село Андріївка відоме своїми озерами і мальовничими пейзажами. До війни на базу відпочинку приїздило багато людей. Застала війна тут кілька родин відпочивальників. Повертатися у Чернігів було страшно – його вже бомбили, тож люди знайшли тимчасовий прихисток тут.

Господар бази Сергій Карпачов каже, що лихо об’єднало людей. Приходили і місцеві заряджати телефони від генератора. Усіх відігрівали, пригощали чаєм. Тут кожен почував себе частиною великої родини.

"Як почалася війна в Чернігів не було їхати сенсу і вони перетворилися на біженців і декілька родин жили 2 тижні. Ті сусіди, які сварилися між собою усі перемирилися і відчували себе українцями і ми всі українці біда об’єднала всі проти росіян і війни", - розповідає Сергій Карпачов власник бази відпочинку.

В той час, коли в села зайшли окупанти, стало зле дружині Сергія. Її потрібна була негайна медична допомога. Дивом жінку вдалося вивезти лісовими дорогами у столицю, де їй зробили операцію. Коли ж господарі повернулися додому,  то тут панував безлад.

Загарбники влаштували свято мародерства. Місцевий житель Ігор, що живе по сусідству бачив, як рашисти кілька днів вивозили награбоване майно.

"Уралом заїжджали у двір туди грузили під прицілами тримали все виносили, що треба  перевернули і виїхали. Три дні поспіль їздили останній день три рази заїздили і квадро цикл, гребли, що було",  - каже Ігор.

Господарі були шоковані побаченим і кілька днів не могли прийти в себе.

"І коли ми сюди приїхали - побачили жаливу картину. На свій дім, в якому були окупанти було дивитися гидко. Два дні нічого не чіпали. Гидко було",  - згадує Сергій Карпачов.

Окупанти пограбували не тільки базу, а чимало дачних будинків, каже староста Андріївки. Його самого загарбники тримали добу в заручниках. Погрожували знищити танками село, якщо хтось із солдатів постраждає.     

"Зав’язали очі, в "тигр" посадили возили і привезли в центрі тримали до ранку. Залякували психологічно, щоб нічого не повідомляли, якщо постраждає хоч один солдат заганяю 20 танків і села не буде. Коли вони виїжджали деякі речі з будинків забирали електроінструменти одяг білизну, люди казали що забирали і таке", - розповідає Микола Будаловський, староста Андріївки.

Якщо у березні в Андріївці на вулицях було майже порожньо, то зараз тут вирує життя. Поступово повертаються на базу і відпочивальники. На флагштоках, з яких загарбники зняли український стяг, знову майорять синьо жовті кольори.

Читати також: Олені, лосі, тури, коні: у парку природи "Беремицьке" масово народжуються нові тварини

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів